Peter Handzuš Futbal

Doposiaľ azda najvyrovnanejší priebeh Podtatranskej futsalovej ligy priniesol pohľad na jej 4. kolo, kde sa bojovalo až do posledných nielenže minút, ale sekúnd.

Ilustračný obrázok k článku Kvalita podtatranskej futsalovej ligy sa vyrovnáva. Do konca roka odohrajú ešte jedno kolo

Úvodný zápas medzi Unionom Poprad a Veľkým Slavkovom potvrdil jednoznačnú úlohu favorita a víťaz regionálnej ligy skupiny Východ z posledného ročníka jednoznačne zvíťazil.

Po tomto zápase sa strhla futsalová dráma v kvartete ďalších súbojov. FK Levoča o 18:50 sebavedomo nastúpila proti predposlednému tímu tabuľky Orságh Veľká team. Do 31 minúty bol stav veľmi prekvapivý, keď Veličania výborným výkonom viedli 3:2. Súper ale bojovnosťou a skvelou koncovkou v posledných minútach vsietil 5 gólov a otočil na konečných 7:3.

Zrak futsalovej verejnosti pod Tatrami sa upínal na tretí zápas, ktorý bol priamym súbojom o 2. miesto v tabuľke. Vysoko taktický a zodpovedný prejav oboch tímov, s cieľom neotvárať hru a vyčkávať na chybu súpera nakoniec lepšie zvládol skúsenejší celok Neo Poprad, ktorý zvíťazil gólom v poslednej sekunde 4:1, no mladí chlapci z FK Poprad sa rozhodne sa svoj výkon hanbiť nemusia. Nasledoval bojovný zápas medzi Slovanetom Poprad, ktorý doposiaľ získal jediný bod, na úkor tesných prehier o jeden či dva góly. Proti sebe mal silného rivala, ktorý kvôli maródke prišiel v oklieštenej zostava a síce tím Stará Škola. Po výbornom výkone oboch tímov, dôležité 3 body po tesnom víťazstve 2:0 do tabuľky ulovili chalani zo Starej Školy.

Posledný najemotívnejší zápas večera zviedli Do Počtu! a neustále sa zlepšujúci OV SZM. Veľmi silový futsal, množstvo faulov, ale i spálených šancí na oboch stranách, nakoniec priniesol spravodlivú deľbu bodov po remíze 2:2.

Je za nami 4. kolo PFL a my sa môžeme tešiť na posledné kolo tohto kalendárneho roka, po ktorom bude nasledovať 3 týždňová pauza.