Lev Poprad doma nestačil na Kazaň

Hokejisti HC Lev Poprad utrpeli v KHL už šiestu prehru za sebou, keď na svojom ľade podľahli favorizovanému tímu Bars Kazaň jednoznačne 1:5. Hostia o svojom triumfe rozhodli v druhej tretine, jediný gól Popradčanov zaznamenal Emil Lundberg.

HC Lev Poprad – Bars Kazaň 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)

Góly: 19. Lundberg (Hunkes) – 5. Tereščenko (Nikulin, Panarin), 22. Zacharčuk (Tereščenko, O. Petrov), 33. K. Petrov (Glazačev, Bodrov), 36. Panarin (O. Petrov), 51. Morozov (Zacharčuk, Zaripov). Rozhodovali: Ravodin, Sergejev – Šeljanin, Sivov (všetci Rus.), vylúčení 5:5 na 2 min, presilovky 0:0, oslabenia 0:0, 4028 divákov.

HC Lev Poprad: Duba – Hunkes, Mezei, Pilař, Sigalet, Mihálik, Štrbák, Lewis, Hellström – Netík, Mikúš, Bartečko – Kristek, Špirko, Chabada – Huna, Lundberg, Sekáč – Novotný, Matai, Fabricius

Bars Kazaň: Garipov – Panin, Zacharčuk, Nikulin, Kornejev, Chomickij, Medvedev, Golubjov, Tokranov – K. Petrov, Bodrov, Glazačev – Morozov, Kapanen, Zaripov – O. Petrov, Tereščenko, Panarin – Spiridonov, Immonen, Skačkov

Popradčania vedení novozloženou elitnou formáciou začali aktívnejšie a brankárska dvojka v tíme hostí Garipov musela v úvode čeliť dvom pokusom Chabadu. Tlak domácich nič nepriniesol a na druhej strane hneď prvá strela na Dubu znamenala gól, keď Tereščenko tečoval Nikulinovu strelu. Lev mohol vyrovnať v presilovke, ale Kristekovu snahu zastavila žŕdka súperovej bránky. Domáci sa tak dočkali až v hre štyroch proti štyrom – dorážku vlastnej strely poslal za chrbát Garipova švédsky center Lundberg. Druhá tretina patrila jednoznačne Kazani. Zacharčuk dostal svoj tím do vedenia, keď prekvapil gólmana Dubu a v polovici duelu po perfektnej kombinácii zvýšil Kiril Petrov už na 3:1. Poprad iba ťažko odolával kvalitatívne lepšiemu súperovi a tak náskok hostí ešte podčiarkol štvrtým gólom Panarin. V tretej časti už nenašli domáci sily na zvrat a Morozov pečatil zaslúžené víťazstvo favorita.

Text: TASR Foto: Mediaportal Video: Poprad24