LEV v Petrohrade neprekvapil

Hráči HC Lev Poprad prehrali v utorňajšom zápase 26. kola Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade favorizovaného ruského tímu SKA Petrohrad 2:5. Zverenci trénera Radima Rulíka sa najbližšie v sobotu 26. novembra predstavia v domácom prostredí proti Tor

26. kolo KHL:
SKA Petrohrad – HC Lev Poprad 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Góly: 7. Neprjajev (Rybin, Semenov), 14. Tichonov (Denisov, Průcha), 33. Průcha (Kolcov), 41. Tichonov (Kolcov, Průcha), 47. Kručinin (Fjodorov, MAkarov) – 25. MIKÚŠ, 48. KRISTEK, Rozhodovali: Sergejev, Čerenkov – Strelcov, Tarasov, vylúčení: 7:9 na 2 minúty, presilovky: 1:0, oslabenia 0:0

zostavy:
SKA Petrohrad: Ježov – Kalinin, Kolcov, Denisov, Alexandrov, Semjonov, Višnevskij, Petrov – Thoresen, Průcha, Tichonov – Klimenko, Weinhandl, Martensson – Arťuchin, Rybin, Neprjajev –Kruchinin, Makarov, Fjodorov.
HC LEV Poprad: Laco – Klouček, Pilař, Sigalet, Mihálik, Mezei, Lewis – Nedorost, Nagy, Bartečko – Špirko, Mikúš, Netík – Chabada, Kristek, Š. Novotný – Fabricius, Lundberg, Sekáč – Huna

Popradčania síce prežili bez ujmy úvodnú presilovku Petrohradu pri vylúčení Nagya, v 6. minúte však inkasovali po strele Neprjajeva, ktorý sa dostal k odrazenému puku. Hráči Leva mali potom niekoľko vyložených šancí na vyrovnanie, Bartečko s Lundbergom však stroskotali na brankárovi Ježovovi a strelu Sekáča zastavila žŕdka. V 14. minúte Tichonov pred bránkou šikovne tečoval puk a Petrohrad viedol 2:0. Začiatok druhej tretiny vyšiel lepšie hosťom. Mikúš vypichol puk jednému z domácich obrancov a strelou ponad Ježovovou lapačku znížil na 2:1. V 33. minúte však Poprad znovu prehrával o dva góly, keď vylúčenie Lundberga potrestal už po siedmich sekundách Průcha. V závere tretiny sa Lev ubránil takmer dvojminútovej presilovke Petrohradu 5:3, no v úvode záverečného dejstva inkasoval štvrtý gól, keď Nedorost nedokázal ubrániť agilného Tichonova. Líder Západnej konferencie KHL definitívne rozhodol o svojom triumfe gólom Kručinina, Lev už iba skorigoval zásluhou Kristeka.