Levom nevyšla záverečná power play

Hráči HC Lev Poprad prehrali v piatkovom zápase 32. kola Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade ruského tímu Jugra Chanty-Mansijsk 2:4.

V drese hostí sa bodovo presadili traja slovenskí reprezentanti. Ľuboš Bartečko strelil gól, Ladislav Nagy si pripísal na konto dve asistencie a jednu prihrávku zaznamenal Juraj Mikúš. Zverenci trénera Radima Rulíka sa najbližšie v nedeľu 11. decembra predstavia na ľade Spartaka Moskva.

32. kolo KHL:

Jugra Chanty-Mansijsk – HC Lev Poprad 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Góly: 12. Chvostov (Sitnikov, Magogin), 17. Vorobjov (Altarjov, Demagin), 30. Demagin (Lekomcev, Vorobjov), 60. Chlyncev – 35. Nedorost (MIKÚŠ, NAGY), 36. BARTEČKO (NAGY). Rozhodovali: Zacharov, Bondarov – Misjurov, Ramingov, vylúčení: 5:8, presilovky: 2:1, oslabenia 0:1

zostavy:

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov, Blochin, Starosta, Chvostov, Selujanov, Lekomcev, Ibragimov, Groulx – Chlyncev, Buljanskij, Fjodorov – Altarjov, Demagin, Vorobjov – Skorochodov, Sitnikov, Magogin – Djakov, Bardin, Beljajev

HC LEV Poprad: Laco – Mezei, Hunkes, Sigalet, Mihálik, Klouček, Štrbák, Hellström – Bartečko, Nedorost, Nagy – Netík, Mikúš, Kristek – Huna, Špirko, Novotný – Fabricius, Lundberg, Sekáč

Hráči Chanty-Mansijsku začali aktívnejšie a v úvodných minútach musel niekoľkokrát zasahovať brankár Laco. Po vylúčeniach Kristeka a Mezeiom sa domácim naskytla možnosť hrať presilovku 5:3. Poprad ju síce prežil bez gólovej ujmy, no po návrate Mezeia z trestnej lavice prišlo ďalšie vylúčenie za šesť hráčov na hracej ploche a Jugra početnú výhodu využila zásluhou Chvostova. V 17. minúte viedol sibírsky tím už 2:0, keď po kombinácii Altarjova s Demaginom sa presadil Vorobjov. Na začiatku druhej tretiny Rudolf Huna sám pred Birjukovom poslal puk tesne vedľa žrde. Hostia následne nevyužili prvú presilovku a v 30. minúte inkasovali tretí gól, keď vylúčenie Nagya potrestal Demagin. Popradčania však ani za nepriaznivého stavu nezložili zbrane a do konca tretiny sa im podarilo znížiť na 2:3. Najskôr sa pri presilovke presadil Václav Nedorost a krátko na to pri vlastnom oslabení skóroval Bartečko. V úvode záverečného dejstva mohol Poprad vyrovnať, no Nagy prestrelil bránku a neujal sa ani teč Mikúša. V závere skúšali hrať hostia power play, no zlú rozohrávku vystihol Chlyncev, ktorý spečatil triumf Jugry.

Zdroj: TASR Video: khl.ru