Peter Handzuš Futbal

V sobotu 22.2.2014 pokračovala Zimná liga Popradskej futsalovej ligy 19.-20. kolom. Na čele sú stále Darebáci, s rovnakým počtom bodov s FC Sobota. FC Starí Juch sú stále bez bodu. V strelcoch sa medzi vedúci dvojku Darebákov Marhefka, Mezey dostal pivár Melicherčík.

Ilustračný obrázok k článku Lioni zakopli, Darebáci stále na čele. FC Starí Juch v oboch zápasoch dvojciferne

V šlágri kola si FC Sobota poradila s Lion Šatex 2:1, hoc Lioni vyhrali polčas 1:0. Zaujímavé je, že oba družstvá nastúpili bez klasických brankárov. Obidva zápasy týchto súperov sa skončili s rovnakým výsledkom 2:1.

No Limit sa postarali o prekvapenie, keď dokázali remizovať s Lionmi 2:2, hoc prehrávali už 2:0.

Družstvu FC Starí Juch chýbali mladý hráči, čo sa prejavilo na skóre v oboch zápasoch. Tie prehrali dvojciferne. Hoci sa snažili, fyzicky nestíhali na oveľa mladších hráčov súperov. Brankár Dziviak ich zachránil pred ešte krutejšími výsledkami.

Beer Boys vyhrali obidva svoje zápasy a tak si držia kontakt s medailovými miestami.

Už na týždeň sa stretnú družstvá Darebákov a FC Soboty v priamom súboji o prvé miesto…

Dodys Zubal

19–20.kolo 22.2.2014

LIVERS PUB – B-TEAM 2:7 (1:2)
góly: Ilavský S. 1, Regitko 1 – Groman 3, Oravec 2, Svitek 2
brankári: Stankoven – Tokarčík
Ž.K: Novotný /B-TEAM/

B-Team sa od začiatku pustil s chuťou do súpera z cieľom vyhrať. Livers bol v prvom polčase rovnocenným súperom. Aj keď sa dostal do vedenia, B-Team hneď vyrovnal a pozornou hrou brnkal na nervy protihráčom …Mohli sa ujať aj vedenia, no to by museli premeniť pokutový kop. Gól nedali ani na dva krát, keďže sa opakoval kvôli predčasnému vybehnutiu brankára. Oba chytil .. B-Team sa potom upokojil a kombinačnou hrou si nenechal vziať víťazstvo.

FC SOBOTA – LION ŠATEX 2:1 (0:1)
góly: Barabas 1, Lorenc 1 – Sabo 1
brankári: Beller – Hanišák
Ž.K: Lorenc – Vojčík R.

Šláger dňa sa začal prekvapujúco zo strany Soboty, ktorá bez brankára, hrou s hráčom v poli. Mali prevahu v držaní lopty, no ta neviedla prakticky k ničomu. Lion odolával bez väčších ťažkostí. Čo si neporadili hráči v poli, pochytal tohto sezónny náhradník v bránke- Hanišák. Keď sa už zdalo, že polčas skončí nerozhodne, vo vlastnej polovici ihriska sa zmocnil lopty Sabo a krásnym lobom takmer z celého ihriska prehodil všetko, čo mu stálo v ceste a otvoril skóre. V druhom polčase poučená Sobota nechala už v bránke hráča a pokúšala sa vyrovnať. V druhej polovici druhého polčasu sa im to podarilo a hneď o minútu do konca sa ujať vedenia. Zaskočení Lioni tak musel začať hru, akú hrala Sobota prvý polčas, hráča z bránky posunúť do poľa. Síce mali loptu pod kontrolou, ale už nevyťažili ani vyrovnávajúci gól.

LIVERS PUB – VEĽKÁ 1984 1:4 (1:2) góly: Pavlovič 1 – Kolmokov 2, Kšendzakovič 2 brankári: Stankoven – Smižanský

Vyrovnaný zápas, ktorý sa rozhodol až ku konci súboja vďaka širšej lavičke Veľkej. Tá si udržala vysoké tempo po celý zápas.

B-TEAM – FC STARÍ JUCH 12:0 (4:0)
góly: Groman 3, Oravec 3, Mikša 2, Gandžala 2, Dejneka 1, Bodnár 1
brankári: Tokarčík – Dziviak

Jasná záležitosť B-Teamu, kde bolo len otázkou času akým vysokým skóre sa zápas skončí.

LION ŠATEX – NO LIMIT 2:2 (2:1)
góly: Kovalčík 2 – Gajan M. 1, Greňa 1
brankári: Hanišák – Lazor

Lioni si po prehre chceli napraviť chuť na súperovi z dolnej časti tabuľky. No Limit sa nezľaklo, hrali obetavo, aj keď sa dostal do vedenia 2:0 súper. Postupne sa Lionom vyrovnali aj čo sa týka skóre. Lioni sa v závere snažili strhnúť vedenie na svoju stranu, no nepodarilo sa mu to a pri pár šanciach na druhej strane mu neraz stŕplo.

VEĽKÁ 1984 – BEER BOYS 1:3 (0:2)
góly: Kittan 1 – Body 2, Melicherčík 1
brankári: Smižanský – Mlynarčík
Ž.K: Kolmokov – Melicherčík

Veľká si brúsila zuby od začiatku zápasu na pivároch. Začala svižne, pritlačila súpera, no nevyužila šance. Naopak pivárom idú v poslednom čase brejky, dva z nich premenili už v prvom polčase. V druhom sa hra vyrovnala bolo i šancí na oboch stranách, no opäť to boli pivári, ktorí strelili ďalší gól. Potom bol zápas prerušený na pár minút pre nezavinenú nepeknú zrážku dvoch hráčov Veľkej, kde sa objavila i krv. Našťastie obaja hráči odišli z ihriska po svojich. Veľkú tento moment nakopol a pridali na dôraze. Odmenou im bol gól. Žiaľ na výraznejšie zdramatizovanie zápasu už nemali čas.

FC STARÍ JUCH – STAROPRAMEN 1:15 (0:7)
góly: Jankura 1 – Polák 8, Kolodzej 2, Dučák 1, Duda 1, Ondrejka T. 1, Štefaňák 1, Varmus 1
brankári: Dziviak – Lhota
Ž.K: Dubec, Dziviak /FC Starí Juch /

Jasný zápas Staropramenu, ktorý od úvodu nedal oddýchnuť oslabenému súperovi a strieľal gól za gólom. Juch sa snažil streliť aspoň čestný úspech. Ten sa im nakoniec podaril. Zápas vyšiel strelcovi Polákovi, ktorý dal 8.gólov.

BEER BOYS – NO LIMIT 7:2 (2:2)
góly: Body 3, Gallovič 2, Melicherčík 2 – Čulík 1, Henke 1
brankári: Mlynarčík – Lazor

Vyrovnaný priebeh prvého polčasu, kde sa ujali vedenia No Limit, keď pivári si nešťastne dali vlastný gól. Našťastie ho vedia dať aj súperovi a hneď vyrovnali. No Limit sa nevzdával a opäť sa ujal vedenia krásnou strelou. Ku koncu spravili faul, bol nariadený priamy kop. Krásnou strelou do horného rohu vyrovnal Melicherčík. V druhom polčase hneď v úvode sa ujali vedenia pivári a viac im nebolo treba. Začali hrať svoju hru a ich protiútoky ničili obranu No Limits.

FC SOBOTA – STAROPRAMEN 7:2 (4:1)
góly: Barabas 3, Palutka 2, Lorenc 1, Baláž 1 – Ondrejka T. 1, Polák 1
brankári: Beller – Lhota