Peter Handzuš Iné športy

Matejovce s ďalším skalpom. Ej dze! v tomto ročníku predčasne končí

Aj posledná januárová sobota patrila Popradskej futsalovej lige. 15-16.kolom sa začala jej tretia tretina.

Ilustračný obrázok k článku Matejovce s ďalším skalpom. Ej dze! v tomto ročníku predčasne končí

B-Team sa vo svojich oboch zápasoch poriadne natrápil. S Beer Boys to dlho vyzeralo na spravodlivú remízu. Ešte tri minúty pred koncom bol stav nerozhodný 2–2. Potom si však neudržali pivári strelcov B-Teamu, ktorí do konca zápasu pridali 2 góly a strhli víťazstvo na svoju stranu. Pivárom sa nepodarilo ani po tretíkrát vyhrať nad týmto súperom.

S druhým súperom, Matejovcami, to tiež nemali ľahké. Mladí Matejovčania určite chceli zopakovať úspech z minulého kola, keď vyhrali s Veľkou. B-Team im to však nedovolil a vyhral tesne 3–2. Druhý zápas hrali Matejovce s lídrom Young Guns. Videli sme pekný kombinačný futsal s mladíckou dravosťou z oboch strán. Bol to určite najkrajší duel soboty. Matejovčania otvorili skóre, čím zaskočili Guns. V prvom polčase pridali ešte jeden, polčas vyhrali 2–0. V druhom nepoľavili zo svojej hry a zvíťazili nad prvým týmom tabuľky.

Veľká 1984 tentokrát nepripustila prekvapenie. Mala súperov z dna tabuľky, kde s FC Starí Juch vyhrala 6–3 a s Ej dze! kontumačne 5–0. Družstvo Ej dze! nenastúpilo ani v druhom svojom zápase, čím si pripísalo tretiu kontumáciu, ktorá znamená vylúčenie z tohto ročníka ligy. Zápasy, ktoré mali odohrať do konca sezóny, budú kontumované 0–5.

Na špicu tabuľky sa vďaka lepšiemu skóre o 1 gól dostalo družstvo B-team pred Young Guns. Veľká si upevnila 3. miesto.

Ľ. Gallovič z Veľkej 1984 sa dotiahol na Chromča z Young Guns. Vedú štatistiku strelcov s 28. gólmi.

Najlepší brankár je zatiaľ stále Vaško z Youn Guns s priemerom 2,08, keď mu na chrbát dýcha Lang z B-teamu s 2,14 gólu na zápas.

Všetkých priaznivcoch futsalu pozývame na postupový turnaj Slovenského pohára 2015 vo futsale, ktorý sa uskutoční 8.2.2015 v hale Zámoček Matejovce. Ak si chcete svoje futsalové umenie porovnať s tými najlepšími z východu a možno i Slovenska, máte jedinečnú šancu. Bližšie podrobnosti nájdete na stránke futsal-východ.sk / Regionálne súťaže / Slovenský pohár. Prípadne mail futsalligapoprad@gmail.com alebo 0905976862.

Výsledky:

BEER BOYS – B-TEAM 2:4 (2:2) Góly: Harhovský, Tomko – Bača, Hudák, Mikša, Oravec Brankári: Mlynarčík – Lang Ž.K: Minárik I. /B-TEAM/

ELRON TEAM – EJ DZE ! 5:0 kontumačne

FC STARÍ JUCH – BEER BOYS 4:9 (2:3) Góly: Segľa 2, Gáborčík, Polák – Rušin 4, Kováč 3, Melicherčík, Ratkoš
Brankári: Dziviak – Hrebenár
Ž.K: Cvejn /FC STARÍ JUCH/

B-TEAM – MATEJOVCE 3:2 (2:1)
Góly: Hudák, Mikša, Oravec – Pavličko 2
Brankári: Lang – Stankoven
Ž.K: Bača – Stankoven

EJ DZE ! – VEĽKÁ 1984 0:5 komtumačne

YOUNG GUNS – ELRON TEAM 3:2 (2:0)