Monika Vengrínová Iné športy

Takmer 1 600 pretekárov zo 170 klubov šestnástich štátov a nabité kategórie predpovedali, že napriek studenému októbrovému moru, bude v chorvátskej Rijeke horúco. A veruže bolo. Takto parádne sa darilo popradským karatistom...

Ilustračný obrázok k článku Medailová žatva našich karatistov: V Chorvátsku stáli na stupni víťazov až siedmi Popradčania

Aj tento rok zaradila komisia štátnej reprezentácie Slovenského zväzu karate 15.ročník Karate Croatia Open 2015 ako nominačný na novembrové Majstrovstvá sveta 2015 v Jakarte v Indonézii a zároveň na Majstrovstvá Európy 2016 v Limassol na Cypre.

Za národný tím sa z popradského klubu Shihan v sobotu predstavili Karolína Kollárová, Monika Pekarčíková a Petra Píchová, ktoré sú v širšom reprezentačnom výbere Slovenského zväzu karate a horúcimi adeptkami na blížiace sa šampionáty. Ani jedna si však v Chorvátsku nepripísala ďalšie body do nominácie, keď v kategórií kumite kadetiek nad 54kg Monika Pekarčíková vypadla v prvom kole, Petra Píchová v treťom a Karolína Kollárová medzi juniorkami nad 59kg v druhom kole.

Nedeľa patrila kategóriám súborného cvičenia kata a žiackym kategóriám kumite. Prvé zlato pre popradské farby vybojovala v kategórií Masters, kata ženy nad 35 rokov, trénerka Andrea Glatzová. Popoludnie patrilo športovým zápasom kumite. A Popradčania pokračovali v medailovej žatve. "Ďalšie cenné zlato pridal za víťazstvo medzi mladšími žiakmi do 38 kg Filip Chudík. V kategórií mladších žiačok do 28kg si to vo finále rozdali Veronika Jalowiczorová a Ema Zacharová. Ako zlatá vyšla z duelu tesným víťazstvom Veronika Jalowiczorová a Ema skončila strieborná. Rovnako striebro vybojovala aj Barbora Glatzová medzi mladšími žiačkami do 32kg,“ uviedol sensei klubu Shihan Poprad Ján Glatz.

V kategórií starších žiakov do 38kg nenašiel premožiteľa ani starší z bratov Chudíkovcov Adam a obohatil tak popradskú zbierku o ďalšie zlato. Ako posledný z Popradčanov sa predstavil Igor Hauser v kategórií mladších kadetov do 41kg. Ani on neostal v hanbe a v nabitej kategórií vybojoval bronzovú medailu. „Náš klub v konečnom medailovom hodnotení obsadil v Rijeke perfektné šieste miesto, tesne pred reprezentačným tímom Slovenského zväzu karate,“ dodal Glatz.