Na pretekoch netiekla iba voda. 24 hasičov darovalo krv

V nedeľu sa v Štrbe konal jubilejný desiaty ročník súťaže hasičských družstiev „O putovný pohár starostu obce Štrba“, ktorá bola jednou zo Podtatranskej hasičskej ligy a po jej skončení zápolenie pokračovalo tretím kolom Regionálnej hasičskej ligy Spiš.

Ilustračný obrázok k článku Na pretekoch netiekla iba voda. 24 hasičov darovalo krv

Na slávnostnom nástupe pri príležitosti 135. výročia vzniku DHZ Štrba odovzdal člen Snemu DPO SR Marián Rušin Pozdravný list od OV DPO Poprad – za DHZ Štrba ho prevzal Ján Zluky – veliteľ DHZ. Ocenený bol i starosta obce Michal Sýkora Pozdravným listom pri príležitosti životného jubilea za dlhoročnú pomoc a podporu dobrovoľnej požiarnej ochrany v obci, súčasne mu bola prepožičaná hodnosť technik DPO SR.

A potom nastal tvrdý boj o ligové body. Súťaže „ O pohár starostu obce „ sa zúčastnilo 33 družstiev v štyroch kategóriách. V kategórii mužov si prvenstvo vybojovalo družstvo DHZ Gerlachov I časom 15,55 s, pred družstvom DHZ Štôla (16,22 s) a DHZ Kravany (16,37 s).

V kategórii ženy boli najlepšie hasičky z DHZ Spišské Bystré s dosiahnutým časom 21, 51 s pred DHZ Šuňava (23,19) a DHZ Smrečany okr. Liptovský Mikuláš (25,62).

Medzi dorastencami zvíťazil DHZ Štôla s časom 17,33 s pred DHZ Svit (26,78 s) a v kategórii dorasteniek boli prvé dievčatá z DHZ Hranovnica (25,12 s) pred DHZ Vikartovce (28,13 s) a DHZ Stráže s časom 28,53 s.

Krásne putovné poháre najlepším, ceny za umiestnenia na prvých troch miestach v štyroch kategóriách i diplomy všetkým zúčastneným odovzdal starosta obce Michal Sýkora a predseda KV DPO Prešov a okresný veliteľ DPO Marián Rušin.

Hasiči majú za sebou už desať kôl

Po desiatich súťažiach Podtatranskej hasičskej ligy u mužov vedú Kravany pred Spišskou Teplicou a Šuňavou, u žien Hranovnica pred Spišským Bystrým a Spišskou Sobotou. Medzi dorastenkami je najlepšia Hranovnica pred Vikartovcami a Strážami, medzi dorastencami Spišský Štiavnik pred Štôlou a Svitom.

Podtatranská hasičská liga pokračuje ďalšou súťažou v Šuňave v nedeľu 14.7.2013 so začiatkom o 10.30 hodine. O putovné poháre starostu obce Šuňava budú dobrovoľní hasiči bojovať až v šiestich kategóriách – muži do 35 rokov, ženy do 35 rokov, muži nad 35 rokov, ženy nad 35 rokov, dorastenci a dorastenky.

Regionálna hasičská liga Spiš

Hneď po vyhodnotení pohárovej súťaže PHL sa na futbalovom štadióne v Štrbe pokračovalo Regionálnou hasičskou ligou Spiš. Tretieho kola RHLS sa zúčastnilo 13 družstiev mužov a 3 ženské družstvá. Súťažilo sa v dvoch pokusoch. Prvenstvo medzi mužmi si vybojoval Bobrovček okres L. Mikuláš s časom 14,89 s pred Bijacovcami A okr. Levoča a Štôlou okres Poprad, obaja so zhodným časom 15,33 s / o umiestnení na druhom resp. treťom mieste rozhodli časy z druhých pokusov, kde boli lepšie Bijacovce/.

V kategórii žien to bola Spišská Sobota s časom 18,40 s, pred domácou Štrbou s časom 21,65 s – obaja okres Poprad a Smrečanmi okres Liptovský Mikuláš s časom 25,46 s.

V Regionálnej hasičskej lige Spiš pred štvrtým kolom, ktoré sa uskutoční v sobotu 20. júla t. r. v Nižných Ružbachoch okres Stará Ľubovňa u mužov sú prvé Bijacovce A pred Štôlou a Nižnými Ružbachmi, u žien zase Spišská Sobota pred Štrbou.

Hasiči na pretekoch darovali krv

Sprievodnou akciou v Štrbe bola Hasičská kvapka krvi – Miestny spolok Slovenského Červeného kríža MUDr. Ľudovíta Markušovského v spolupráci s Národnou transfúznou službou Poprad tu uskutočnil hromadný odber krvi, ktorého sa zúčastnilo 24 bezpríspevkových darcov krvi spomedzi účastníkov súťaže.

Aj tu všetkým, ktorí sa na príprave a realizácii celodenného podujatia podieľali patrí veľká vďaka.