Peter Handzuš Iné športy

Najtesnejšie víťazstvo v Bowling Tour. Rozdiel bol len dva kolky

V stredu popoludní 22.5.2013 sa opäť zišli priatelia bowlingu aby si zmerali sily v 6.kole jarnej časti turnaja Bowling Tour mesta Poprad.

Ilustračný obrázok k článku Najtesnejšie víťazstvo v Bowling Tour. Rozdiel bol len dva kolky

Turnaj sa odohral v jednej runde zúčastnilo sa ho 20 hráčov. Do semifinále postupovalo 10 hráčov.

V kvalifikácii sa najviac darilo opäť Petrasovi Jánovi ktorý vyhral kvalifikáciu s priemerom 199,67 keď sa mu v prvých rundách nedarilo až v posledných dvoch rundách zabral a potvrdil svoje postavenie v turnaji. V semifinále si udržal tiež prvé miesto.

Vo finále bola hra veľmi napínavá, kde najprv prehrával ale od polovice rundy začal vyhrávať o dva kolky a toto vedenie si udržal a celkove rundu vyhral o dva koly. Bolo to najtesnejšie nvíťazstvo vo finále v doterajšej histórii turnaja. Dosiahol celkový priemer 200,50. Na druhom mieste skončil stále sa zlepšujúci svojimi výkonmi Kuziel František s priemerom 190,75 a tretí skončil Szabo Tomáš s priemerom 183,70 bodu. Najvyšší náhod dosiahol Szabo Tomáš, ktorý v druhej hre semifinále zhodil 269 kolkov.

Všetkým zúčastneným ďakujem za účasť a víťazom srdečne blahoželáme.

Zároveň chceme upozorniť, že nasledujúce 7.kolo Jarnej časti Bowling Tour bude až o tri týždne 12.6.2013 na ktoré vás srdečne pozývame.