Náročný víkend pre dobrovoľných hasičov. Absolvovali dvoje pretekov PHL

Podtatranská hasičská liga pokračovala dvoma súťažami. V sobotu sa pretekalo v Spišskej Teplici a v nedeľu sa hasiči stretli na jedných z najstarších pretekov v Tatranskej Lomnici.

Ilustračný obrázok k článku Náročný víkend pre dobrovoľných hasičov. Absolvovali dvoje pretekov PHL

Podtatranská hasičská liga pokračovala druhou súťažou o Putovný pohár starostu obce Spišská Teplica, kde sa predstavilo 37 družstiev v piatich kategóriách. V najpočetnejšie zastúpenej kategórii – muži do 35 rokov prvenstvo obhájil DHZ Gerlachov I a časom 15,34 s vytvorili rekord tejto súťaže , pred DHZ Gerlachov II (16,59 s) a DHZ Spišská Sobota (16,87 s).

U žien bol najlepší DHZ Spišská Sobota (21,79 s), druhý skončil DHZ Spišský Štvrtok (23,09 s) a tretí DHZ Smižany (23,25 s).

Zahanbiť sa nedal ani dorast, u chlapcov bol prvý DHZ Spišský Štiavnik (18,56 s), druhý skončil domáci DHZ Spišská Teplica (23,03 s) a tretia priečka patrila DHZ Svit (50,61 s(. U dorasteniek najlepšie výsledky dosiahli Stráže (24,12 s), pred Hranovnicou (25,13 s) a Spišskou Sobotou (38,88 s).

Od minulého roku pribudla ďalšia kategória – muži nad 35 rokov – tu bolo najlepšie Spišské Bystré – 22,06 s pred Šumiacom – 26,02 s a Spišskou Teplicou – 33,91 s.

Ocenenia i päť krásnych putovných pohárov osobne odovzdal starosta obce Jozef Šebest , ktorý zároveň pozval všetkých prítomných na budúci rok na už štrnásty ročník súťaže hasičských družstiev.

Muži z Gerlachova potvrdili dobrú pripravenosť a po víťazstve vo Svite si pripísali na svoje konto ďalšie víťazstvo. Putovný pohár starostu obce Spišská Teplica získali natrvalo za najlepšie výsledky v posledných troch ročníkoch súťaže.

Súťaž hasičských družstiev v Tatranskej Kotline

Za slnečného počasia v krásnom prostredí Vysokých Tatier na futbalovom ihrisku v Tatranskej Kotline sa uskutočnil už 39. ročník súťaže hasičských družstiev o Putovný pohár primátora mesta Vysoké Tatry , ktorá patrí medzi najstaršie na Slovensku. Usporiadateľ Dobrovoľný hasičský zbor Tatranská Kotlina, ktorý si v minulom roku pripomenul 80.výročie svojho založenia , patrí medzi najaktívnejšie v okrsku č. 2 – Vysoké Tatry. I v tomto roku pripravil peknú akciu pre dobrovoľných hasičov , miestnych obyvateľov i tatranských návštevníkov.

Víťazom u mužov sa stali Nižné Ružbachy okres Stará Ľubovňa /15,48 s/, druhé miesto obsadil Gerlachov /15,77 s/ a tretie Spišská Sobota /16,46 s/. Medzi ženami bola najlepšia Spišská Sobota /20,17 s/ pred Spišským Bystrým /22,19 s/ a Šuňavou /23,19 s/. Predstavili sa i hasičské družstvá dorasteniek – prvá priečka patrila Hranovnici /24,53 s/ pred Vikartovcami /36,13 s/ a Strážami.

Putovné poháre i ďalšie ocenenia najlepším družstvám osobne odovzdal Ing. Ján Mokoš, primátor mesta Vysoké Tatry. Bola to tretia súťaž 19. ročníka Podtatranskej hasičskej ligy. Medzi mužmi v priebežnom poradí vedie Gerlachov pred Šuňavou a Spišskou Teplicou. U žien si suverénne počína Spišská Sobota pred Smižanmi a Šuňavou . Medzi dorastencami je prvý Spišský Štiavnik, druhá je Spišská Teplica a tretí Svit. Na tróne medzi dorastenkami je Hranovnica pred Strážami a Vikartovcami.

Súťaže pokračujú už tento víkend

Podtatranská hasičská liga pokračuje ďalšou súťažou v Spišskom Štiavniku na futbalovom ihrisku v nedeľu 26.5.2013 so začiatkom o 12.00 h. Hasičské družstvá budú súťažiť o Putovné poháre starostky obce v piatich kategóriách – muži, ženy, dorastenci, dorastenky i muži nad 35 rokov.