Navrátilec Dávid Buc skóroval. Na Duklu Trenčín to nakoniec nestačilo

Popradčania proti vojakom z Trenčína vykorčuľovali aj s navrátilcom Bucom v útoku. Na zápas s lídrom súťaže sa prišlo prozrieť cez dvetisíc divákov.

Ilustračný obrázok k článku Navrátilec Dávid Buc skóroval. Na Duklu Trenčín to nakoniec nestačilo

A bol to práve on, kto otvoril v 13. minúte skóre zápasu. Hosťujúca obrana k nemu neskoro pristúpila a na pohotovú strelu z prvej Valent nestihol zareagovať – 1:0. V závere tretiny hrali Trenčania dve presilové hry. Napriek početnej streľbe a tlaku neprekonali pozorného Ivanova v bránke Popradu.

Líder tabuľky mal v druhom dejstve viac vyložených šancí, tesné vedenie domácich však udržiaval fantastickými zákrokmi ruský brankár Ivanov. Postupne si na ňom vylámali zuby Bezúch, Bulík i Sojčík. Kľúčový moment prišiel na konci 38. minúty. Najprv v dobrej príležitosti vyhorel Bezúch, vzápätí si v strednom pásme „podal“ Krotáka. Ten po jeho zákroku zostal ležať na ľade a trenčiansky útočník putoval na trestnú lavici i s osobným trestom na desať minút. „Kamzíci“ však presilovku zahrali katastrofálne a po chybe Buca vymietol pavučiny Ivanovovej bránky hosťujúci D. Hudec, ktorý strieľal z ostrého uhla – 1:1.

Hostia z Trenčína domácich v tretej tretine k ničomu nepustili. Rozhodujúci úder Popradčania inkasovali počas vlastného oslabenia v 49. minúte. K odrazenému puku sa dostal Radivojevič, ten ho posunul na Sojčíka, ktorý už nemal problém trafiť odkrytú časť bránky – 1:2. Na tesnom víťazstve Dukly pod Tatrami už nič nezmenila ani hra Popradu bez brankára v úplnom závere stretnutia.

HK Poprad - Dukla Trenčín
38

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Chcem pochváliť chlapcov za to, ako v piatok pristúpili k zápasu. Jedna maličká chyba nás stála všetky body. Bolo to pre nás kruté, ale ideme ďalej. Snaha a odhodlanie boli na veľmi dobrej úrovni.“

Peter Oremus, tréner Trenčína: „V piatok to bola práca celého tímu. Takéto víťazstvo nás posúva ďalej.“

HK Poprad – Dukla Trenčín 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Góly: 13. Buc (Fabian, Mlynarovič) – 39. Hudec (Švec) 49. Sojčík (Mikula). Rozhodovali: Kalina, Lauff – Bogdaň, Gajan, vylúčení: 3:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 2158 divákov

Poprad: Ivanov – Fabian, König, Davydov, Ježek, Jáchym, Dinda, Brejčák, Česánek – Buc, Mlynarovič, Svitana – Hvila, Heizer, Šitikov – Bondra, Vartovník, Abdul – Kroták, Paločko ml., Paločko

Trenčín: Valent – Romančík, Starosta, Frühauf, Cebák, Bohunický, Holenda, Páč – Radivojevič , Ölvecký, Bezúch – Sojčík, Bulík, Varga – Mikula, Pardavý, Hecl – D. Hudec, J. Švec, Špankovič