K popredným klubom má Poprad ďaleko: V európskom rebríčku je až na 102. mieste

V rebríčku európskych hokejových klubov sa HK Poprad umiestnil na 102. priečke. Pomyselný titul získal SKA Petrohrad.

Ilustračný obrázok k článku K popredným klubom má Poprad ďaleko: V európskom rebríčku je až na 102. mieste

Tím Kontinentálnej hokejovej ligy SKA Petrohrad sa stal najlepším európskym hokejovým klubom sezóny 2012/13.

Uviedol to francúzsky portál hockeyarchives­.info. Na prvej priečke vystriedal dvojnásobného víťaza Gagarinovho pohára Dinamo Moskva, ktoré teraz podľa zostavovateľov rebríčka, skončilo druhé.

Slováci až od 33. priečky

Najlepším slovenským klubom sa stal Slovan Bratislava (33.), ktorý sa vo svojej premiérovej sezóne v KHL prebojoval hneď do play off. Výrazne, až o 25 miest, si polepšil slovenský majster HKM Zvolen a aktuálne mu patrí 71. pozícia.

Poprad na 102. mieste

Popradský hokejový klub HK Poprad sa umiestnil na 102. priečke. Pred Popradom skončili Košice (80.), Nitra (84.), Piešťany (91.), Skalica (97.).

Za HK Poprad skončili Trenčín (107.), Banská Bystrica (110.), Žilina (137.), Martin (166.). Až v tretej stovke sú prvoligové tímy Bardejov, Michalovce a Senica.