Peter Handzuš Basketbal

O víťazstve vo Svite rozhodlo až predĺženie

V zápase 30. kola basketbalovej extraligy mužov vo Svite sa o víťazstve rozhodlo až v predĺžení.

BK Iskra Svit – MBK Rieker Komárno 88:89 po predĺžení (25:21, 19:18, 14:23, 22:18 – 8:9)

Najviac bodov: Čosič 18, Mascoll 16, Jefferson 11 – Bilič a J. Jones po 18, Kratochvíl 16

Diváci vo Svite videli dramatický basketbal. Obidve mužstvá sa vo vedení o pár podov striedali po celý zápas. Iskra mohla zvíťaziť už v riadnom hracom čase no J. Jones 9 sekúnd pred koncom štvrtiny vyrovnal na 80:80. V závere preĺženia viedli domáci hráči tesne 88:86, no po time oute, ktorý si vyžiadal hosťujúci tréner Rón osem sekúnd pred koncom, sa necelé tri sekundy pred klaksónom trojkou presadil netradičný strelec súpera, len 5-bodový Peter Szabo a rozhodol o víťazstve Komárna vo Svite o jeden bod.

[youtube=440,255]h­ttp://youtu.be/bqpvXPIp­qkw[/youtube]

Text + video: Poprad24 Foto: Dodes Lukačko