Odštartovala regionálna futsalová liga. Smolné zápasy Unionu

Najvyššia regionálna súťaž vo futsale 3b Extraliga má za sebou prvé dvojkolo. Hralo sa v Aréne Poprad a všetky zápasy mali veľmi dobrú úroveň.

Ilustračný obrázok k článku Odštartovala regionálna futsalová liga. Smolné zápasy Unionu

Najlepšie si počínall Oscar Sabinov, ktorý vyhral obidva zápasy a prekvapil tak trocha i seba ziskom 6 bodov. V zápase s Bardejovom postupne otočil skóre z 0:2 na 5:2 a aj keď súper zápas zdramatizoval, víťazstvo si Sabinovčania nedali vziať. Druhý zápas s domácim Unionom Poprad bol ešte napínavejší a Oscar o svojom víťazstve rozhodol gólom Molčana 45 sekúnd pred koncom.

Štyri body za víťazstvo a remízu získal košický Lavacom. V prvom zápase s Unionom Poprad udržal po ťažkom boji remízu, v druhom zápase s Partizánom Bardejov už hlavne v druhom polčase strelecky i herne dominoval. Nováčik súťaže má všetky predpoklady hrať o čelo tabuľky.

Smolné zápasy odohral Union Poprad na čele so skúseným Tomášom Sabom. V oboch zápasoch s Oscarom i Lavacomom nebol horším družstvom, ale vyťažil z toho len bod za remízu. Kvalitu však družstvo Unionu určite má a bude ju musieť potvrdiť v dalších zápasech.

S dvoma prehrami a bez bodu odchádzali z Popradu hráči Partizána Bardejov. V oboch zápasoch viedli, ale v druhých polčasoch im súperi gólovo utiekli. Partizán doplatil na slabšiu obrannú hru. Hral veľmi útočne a to sa mu vypomstilo.

V streleckej tabuľke sa na čelo prepracoval Molčan z Oscaru Sabinov so 4 gólmi, rovnaký počet gólov dostal i priebežne najlepší brankár Stahura z Lavacomu Košice.

Ďaľšie dvojkolo 3b Extraligy sa hrá začiatkom januára v košickej Infinity aréne.