Oliver Buza Hokej

Osy vyhrali prvý zápas finále

HC OSY Spišská nová ves vyhrali v prvom zápase finále žien v hokeji nad HK ŠKP Poprad 4:1. Séria pokračuje v sobotu 17. marca na zimnom štadióne v Poprade.

Finále začalo zostra. Už v 2.minúte sa v dobrej šanci ocitla hosťujúca Jurčová mierila však tesne vedľa. V 5. min ju napodobnila domáca Ihnaťová a tak gólmanku hostí prvýkrát vážnejšie zamestnala Sroková, jej nájazd Budajová bravúrne zvládla. Následne hrali hostky presilovku, no šance Jurčovej, či Drdákovej zmarila výbornými zákrokmi Rišová a odštartovala tak svoj veľký brankársky večer. Vedenia sa ujali domáce hráčky v 14. minúte. Ihnaťová potiahla puk do pásma, skvelo ho naservírovala Findurovej, tá do toho buchla a bolo 1–0.

Druhú tretinu začali lepšie popradčanky, no únik Drdákovej, či čistú šancu Jurčovej vygumovala skvelá Rišová. A tak opäť udreli domáce. V oslabení unikla Ihnaťová a zavesila svoj forhend pod hornú žŕdku 2–0. Následne si vzali hokejistky spod Tatier time-out, ten hostkám pomohol , no v bráne domácich stála neomylná Rišová. V ďaľšom mikrosúboji vychytala v 35.min. Jurčovú o tri minúty skrotila i pokus Ďzurňákovej.

V poslednej tretine dobrý hokej gradoval. Sroková v presilovke v 51.min. strelila upokojujúci gól na 3–0, a keď opäť v oslabení osy zvýšili Plencnerovou na 4–0 bolo vymaľované. V závere kozmeticky upravila výsledok Gorecká.

P.Findura (tréner SNV) : „Dievčatá si víťazstvo svojím výkonom zaslúžili. Spočiatku si na naše hokejky sadla nervozita, tej sme sa postupne zbavili a veľmi dobrou obrannou hrou sme súpera predčili. Skvelý výkon opäť podala brankárka Rišová, tá ma reprezentačnú formu a sme radi, že je opäť medzi nami. Do Popradu cestujeme pokorne, verím, že na užšom klzisku bude naša hra sláviť úspech. Musíme hrať disciplinovane v obrane a z brejkov premieňať šance.“

HC SP.NOVÁ VES 4

HK POPRAD 1

Stav série 1 –0

GÓLY

TRET. ČAS TEAM STAV STRELEC (ASISTENCIE) 1 13:04 OSY 1:0 71 Zuzana Findurová (21 Viktória Ihnaťová) 2 29:12 OSY 2:0 21 Viktória Ihnaťová (88 Iveta Klimášová) oslab/1 3 50:41 OSY 3:0 30 Lenka Sroková (68 Janka Čulíková, 23 Barbora Kežmarská) pres/2 3 56:34 OSY 4:0 22 Miroslava Plencnerová (68 Janka Čulíková) oslab/1 3 58:45 POP 4:1 21 Patrícia Gorecká (22 Ľudmila Bednárová, 27 Lenka Krajňáková) pres/1

Rozhodcovia: Celarová Nikoleta, Zvadová Jana, Habánová Jana, Findura Mikuláš (inštruktor), divákov: 853