Pátranie po nezvestných dievčatách: Ak ste ich videli, volajte políciu!

Policajti žiadajú verejnosť o pomoc pri pátraní po nezvestných dievčatách Nikole Karulovej (13) a Viktórii Kajošovej (17). Jedna odišla z domu, druhá z výchovného zariadenia.

Peter Handzuš
Ilustračný obrázok k článku Pátranie po nezvestných dievčatách: Ak ste ich videli, volajte políciu!
Zdroj: Policajný zbor SR

V čase od 04.00–07.30 h dňa 18.07.2017 odišla Nikola Karulová z miesta prechodného bydliska v Levoči na neznáme miesto. Od uvedenej doby sa do miesta prechodného bydliska nevrátila a nepodala o sebe žiadnu správu. „V meste Levoča a okolí boli po menovanej vykonané previerky s negatívnym výsledkom. V minulosti bola menovaná vypátraná na železničnej stanici Vrútky alebo na železničnej stanici v Žiline, kde sa pohybovala medzi sociálne slabšími skupinami – bezdomovcami a rómami,“ informoval krajský policajný hovorca Daniel Džobanik.

Nikola Karulová je vysoká 150 cm, štíhlej postavy, má zelené oči a dlhé rovné blond vlasy. Naposledy mala na sebe oblečené maskáčové legíny ružovej farby, čierne tielko, červenú mikinu s bielymi kvetmi a obuté mala biele tenisky.

Viktória Kajšová je nezvestná od 15.20 h dňa 15.07.2017, kedy ušla počas vychádzky z Reedukačného centra v obci Spišský Hrhov, v ktorom je umiestnená na základe dohody o umiestnení dieťaťa do špeciálneho výchovného zariadenia rozsudkom Okresného súdu v Galante. „Po vychádzke sa do reedukačného centra nevrátila a od uvedenej doby o sebe nepodala žiadnu správu. Vykonanými previerkami a opatreniami sa nezvestnú osobu doposiaľ nepodarilo vypátrať,“ doplnil Daniel Džobanik.

Viktória Kajšová je vysoká 162 cm, štíhlej postavy, má hnedé oči a dlhé hnedé vlnité vlasy. Naposledy mala na sebe oblečenú čiernu mikinu, čiernobiele legíny, pásikavé ponožky čierno-bielo-ružovej farby, obuté mala čierne plátené tenisky bez šnúrok.

Zvláštne znamenie: na zápästí ľavej ruky má tetovanie v tvare písmená „K“

Akékoľvek poznatky k nezvestnej Viktórií Kajošovej alebo Nikole Karulovej oznámte na oddelení pátrania Okresného riaditeľstva PZ Poprad, tel. č.: 0961 89 3371, resp. na linku 158.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame