Marián Handzuš Hokej

PHL: Týždeň v znamení boja o prvú priečku

Popradská hokejová liga mala na programe v štvrtom týždni ďalšie zápasy, stále sa môžete zapojiť do jej tipovania.

V pondelok sa stretli HC Elite Forces s HK Blue Tigers. Boj o prvú priečku bolo v tomto stretnutí cítiť, opatrný začiatok trval iba chvíľku, potom obaja súperi predviedli množstvo útočných šancí. Lepšie zo súboja vyšli „Elitné jednotky“, ktoré hlavne v prvej tretine dokázali premeniť svoje šance a tak si pripísali ďalšie body do priebežnej tabuľky. V ďalších dvoch zápasoch to bol „gólostroj“ kde hráči dovedna nastrieľali spolu 25 gólov. V prvom sa stretli HC Tatry s HK Svit. Hostia hrali vyrovnanú partiu iba prvú tretinu, potom ich súper prevýšil kombinačnou hrou a zaslúžene vyhral. V druhom nastúpili „Modrí Tigri“ proti „Rusom“ vo svižnom tempe. Aj keď už za rozhodnutého stavu v druhej a tretej časti hry HK Blue Tigers poľavili, na ich dezorientovaného súpera to stačilo a pomaly tak kráčajú za svojím prvým víťazstvom v celej súťaži. Cez víkend sa hrali dve stretnutia. V sobotu si „Starí páni“ skrížili hokejky so „Šabľami“. V kvalitnom zápase s množstvom šancí rozhodla lepšia hra hráčov HC Sabres hlavne v obrannom pásme, kde nedávali veľa priestoru svojmu súperovi. V rýchlych protiútokoch sa im darilo a tak zaslúžene vyhrali. V druhom derby v boji o prvú priečku sa stretli HK Vulkán z HC Elite Forces. „Elitné jednotky“ dali v úvodnej tretine gól, no domáci dokázali ešte v tej istej časti vyrovnať. Vo veľmi dobrom zápase nakoniec rozhodla posledná tretina, keď „Vulkánci“ dali dva góly po rýchlych protiútokoch. Hostia ešte zdramatizovali stretnutie na rozdiel jediného gólu a v závere aj hrou bez brankára, ale Vulkán si svoje cenné víťazstvo postrážil.

HC Elite Forces – HK Blue Tigers 5:3 ( 2:0, 1:1, 2:2 ) Góly: Kupčo 2, Gužiak 2, Friesz – Slaninák 2, Bartečko.

HC Tatry – HK Svit 9:2 ( 2:2, 5:0, 2:0 ) Góly: Renner 3, Sabo, Kundis, Pichnarčík, Baselides, Ľ. Gašpar, A. Gašpar – Gula, Chlebák.

HK Blue Tigers – HK CCCP 11:3 ( 5:1, 2:0, 4:2 ) Góly: Slaninák 6, Gapa, V. Snášel ml., Sidor, Jancura, Majerčík – Straka, Kubaský, Zeman.

HC Old`s – HC Sabres 5:10 ( 0:3, 1:3, 4:4 ) Góly: Erhardt 2, Ochotnický, Dula, Klempa – Burdíček 3, M. Babič 2, Suchý 2, Hohola 2, Dúbravský.

HK Vulkán – HC Elite Forces 3:2 ( 1:1, 0:0, 2:1 ) Góly: Hyben 2, Mlynár – Kupčo, Vojtko.

**Tabuľka PHL: 1. Blue Tigers 16 13 1 2 136 : 67 27 2. Vulkán 16 13 1 2 109 : 40 27 ** 3. Elite Forces 17 11 2 4 134 : 60 24 4. Tatry 16 8 2 6 87 : 77 18 5. Old`s 16 7 1 8 85 : 98 15 6. Sabres 16 6 1 9 86 : 87 13 7. CCCP 17 2 0 15 52 : 148 4 8. Svit 16 1 0 15 46 : 158 2