Po piatich prehrách v rade výhra: Poprad zdolal vo východniarskom derby Košice

Hokejisti HK Poprad v piatok po dlhšom čase bodovali naplno. Tri body ostávajú doma po zápase s HC Košice.

Ilustračný obrázok k článku Po piatich prehrách v rade výhra: Poprad zdolal vo východniarskom derby Košice
24

Úvod stretnutia sa pre domácich začal podľa príslovia „nedáš – dostaneš“. Najprv v čistej šanci zlyhal ruský obranca Ibragimov, ktorý nedostal puk do prázdnej bránky. Vzápätí na opačnej strane predviedli peknú kombináciu Suja s Bicekom a Tokin nemal šancu – 0:1. Vyrovnania sa Poprad dočkal tesne pred koncom tretiny. V 18. minúte sa pred Kopŕivu natlačil Lichanec, ktorý prihrávkou našiel osamoteného Zagrapana – 1:1. Už o minútu domáci viedli. Spilarovi nevyšla pred obrannou modrou kľučka, puk sa dostal k Hvilovi a na konci jeho strieľanej prihrávky bol ligový debutant Bjalončík – 1:1.

Po prvej prestávke najprv prienikom pohrozil Milý a po ňom neuspel z uhla ani Nagy, ktorý napokon v 28. minúte zaznamenal druhý košický gól a bolo vyrovnané. Popradčania mali miestami navrch. V superšanciach pred Habalom ale neuspeli postupne Svitana a Hvila. V 37. minúte sa geniálnou akciou pripomenul kapitán Arne Kroták, ktorý poľahky obišiel reprezentačného obrancu Šedivého a naservíroval gól na hokejku Svitanu – 3:2.

V tretej tretine sa viac bojovalo, ako hralo. Osem minút pred koncom stretnutia mali Košice výhodu presilovej hry. Domácich zavreli pred vlastnou bránkou, ale v najväčšej príležitosti neuspel Dudáš s dorážkou. V závere zápasu pribúdala nervozita. Z nej Popradčania vyťažili vylúčenie Suju, ale na výsledku už nič nezmenila ani 30-sekundová hra hostí bez brankára.

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „My sme radi, že sa nám podarilo pretrhnúť čiernu sériu piatich prehratých zápasov. Chlapci predviedli bojovný výkon a za to si zaslúžili vyhrať. Košice majú svoju kvalitu a nie sú súperom, s ktorým sa vyhráva každý deň. Záver bude pre všetkých ešte veľmi horúci, najmä od piateho miesta nižšie a preto sme radi za tri body do tabuľky.“

Rostislav Čada, tréner Košíc: „Videli sme bojovné stretnutie. Prvé dva góly boli lacné po našich chybách a veľmi pomohli súperovi. V tretej tretine sme mohli vyrovnať, v presilovke neuspel Dudáš. V závere sme sa zbavili zbytočným faulom možnosti vyrovnať a preto domáci vyhrali.“

HK Poprad – HC Košice 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Góly: 18. Zagrapan (Lichanec, Davydov), 19. Bjalončík (Hvila), 37. Svitana (Kroták) – 6. Bicek (Suja, Šedivý), 28. Nagy (Spilar, Boltun). Rozhodovali: Lokšík, Majling – Holienka, Kollár, vylúčení: 3:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1760 divákov
Zostavy:
Poprad: Fokin – Suchý, Fabian, Davydov, Ibragimov, Guliajev, Dinda, Pokovič, Ježek – Kroták, Mlynarovič, Svitana – Lichanec, Zagrapan, Matúš Paločko – Hvila, Bjalončík, Henderson – Matej Paločko, Murček, Abramov
Košice: Kopřiva (18. Habal) – Šmach, Dudáš, Jankovič, Matejka, Vašíček, Deyl, Vrábeľ, Koch – Nagy, Boltun, Spilar – Varga, Suja, Bicek – Šedivý, Jenčík, Hričina – Milý, Bartoš, Šoltés