Po štyroch prehrách opäť plný bodový zásah: Poprad vyhral v Žiline

Domáca Žilina začala proti favoritovi z Popradu bez rešpektu, ale z tlaku si nedokázala vypracovať šancu na ohrozenie Kostúra. Poprad postupne prebral taktovku hry a dva góly Matisa v prvej a jeden gól Boltuna v záverečnej tretine zabezpečili Popradu po dlhom čase zisk troch bodov.

Ilustračný obrázok k článku Po štyroch prehrách opäť plný bodový zásah: Poprad vyhral v Žiline

Vo ôsmej minúte Novotný šikovnou strelou švihom trafil ľavú tyč popradskej bránky. Tempo hry následne opadlo, Poprad bol viac pri puku a v 14. minúte udrel, keď Nagy našiel Matisa, ktorý jedovkou z pravého kruhu nedal Križanovi šancu. Žilinčanov to vyviedlo z tempa a v 18. minúte pridali hostia zásluhou dorážky Matisa druhý gól. Žilina následne ožila, ale Poprad si záver prvej tretiny skúsene postrážil.

Žilina začala i druhú tretinu aktívne, už po pár sekundách ohrozil dobrou strelou Kostúra navrátilec do dresu Žiliny Kokavec. Tlak Žiliny pokračoval a postupne sa z dobrých pozícií nepresadili Lipovský a Rusnák. Snaha Žiliny gradovala v 28. minúte, kedy sa v dobrej pozícii nepresadil Kanko. Poprad odpovedal rýchlym protiútokom a Paločko z medzikružia poslal puk presne do hrude Križana. V 31. minúte putoval na trestnú lavicu Žilinčan Hudec a Poprad sa na dlhé sekundy usadil v útočnom pásme. Križan sa zapotil najmä po dvoch strelách Kasíka od modrej čiary, no neinkasoval. Žilinčania mali výhodu presilovej hry od 35. minúty, no ich presilovka žiadnu výraznejšiu šancu nepriniesla.

Žilina začala tretiu tretinu presilovou hru, ktorá však „Vlkom“ vôbec nevyšla. Domáci hokejisti však boli aktívni a dobrým pohybom si vynútili sériu presilových hier. V nich však ohrozil Kostúra iba Novotný, ktorého strela bola napokon tečovaná nad bránku hostí. Žilinčania sa do súpera zahryzli, ale keď nevyužili ani presilovú hru o dvoch hráčov, bolo jasné, že Poprad bude v Žiline bodovať. V 52. minúte sa do úniku po chybe Procházku dostal Kroták, no Križan výborným rozkľakom zastavil puk smerujúci do jeho siete. V 58. minúte bol vylúčený domáci Drábek a o minútu neskôr rozhodol Boltun tretím gólom o víťazstve Popradu v Žiline pomerom 3:0.

Peter Mikula, tréner Žiliny: „Dnes to poviem len jednou vetou. Nechápem dnes svojich hráčov, nerozumiem ich prístupu. Viac k tomu naozaj nemám čo povedať.“

Milan Jančuška, tréner Popradu: „Som spokojný s výsledkom, keďže to bol tretí zápas v poradí na ľade súpera. V Žiline sa hrá ťažko, chalani to zvládli herne aj takticky. Som taktiež rád, že chalani zabojovali za nulu Kostúra.“

MsHK DOXXbet Žilina – HK Poprad 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Góly: 14. Matis (Nagy), 18. Matis (Paukovček), 59. Boltun (Sýkora).
Rozhodovali: Müllner, Fonselius – Kacej, Šefčík, vylúčení: 4:5, navyše: S. Hudec (Žilina) DKZ za vyhodenie predmetu mimo ľadovej plochy, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, 898 divákov

MsHK DOXXbet Žilina - HK Poprad 0:3