Podtatranci patria medzi najlepších dobrovoľných hasičov v Prešovskom kraji!

V obci Malcov okres Bardejov sa v sobotu (8.7.) konala krajská súťaž dobrovoľných hasičských zborov a hasičského dorastu Prešovského kraja. Medzi najlepšími nechýbali Podtatranci.

Ilustračný obrázok k článku Podtatranci patria medzi najlepších dobrovoľných hasičov v Prešovskom kraji!

V krajskom meraní síl zápolili víťazi okresných súťaží v dvoch súťažných pokusoch v disciplínach – štafeta 8 × 50 m s prekážkami a požiarny útok s vodou.

Medzi ženami bolo opäť najlepšie Spišské Bystré (okres Poprad), za nimi skončila Chminianska Nová Ves (Prešov), tretí bol Spišský Štvrtok (Levoča). U mužov prvú priečku obhájil Spišský Štvrtok (Levoča). Striebro si vybojovala Lúčka (Sabinov). Tretie miesto obsadil Gerlachov (Poprad).

Z prvenstva medzi dorastencami sa radoval Sveržov (Bardejov). Druhé boli Gánovce (Poprad) a tretí Klčov (Levoča). Medzi dorastenkami bol prvý Hrabovec (Bardejov). Druhé miesto patrilo Spišskému Bystrému (Poprad). Tretia skončila Ľubica (Kežmarok).

„K víťazným kolektívom sa zaradili ženy zo Spišského Bystrého, muži zo Spišského Štvrtku, dorastenci zo Sveržova i dorastenky zo Spišského Bystrého z druhého miesta namiesto Hrabovca, ktorý sa súťaže nemôže zúčastniť z technických príčin a postúpili na 6. majstrovstvá SR hasičského dorastu a Dobrovoľných hasičských zborov, ktoré sa konajú v dvojročných cykloch,“ informoval Ondrej Klimo.

V tomto roku to bude v sobotu 15. júla (družstvá dorastu) a v nedeľu 16.júla (družstvá dospelých) na Mestskom atletickom štadióne A. Hajmássyho v Trnave so slávnostným otvorením po oba dni o 9:30 hod.