Podtatranská hasičská liga finišuje. Predposledné preteky vyhrala Štôla

V nedeľu 6.9.2015 sa priaznivci hasičského športu stretli v ďalšej obci hornádskeho regiónu, vo Vikartovciach. V novovybudovanom areáli Dobrovoľného hasičského zboru sa konal siedmy ročník súťaže hasičských družstiev o Putovný pohár starostu obce Vikartovce.

Ilustračný obrázok k článku Podtatranská hasičská liga finišuje. Predposledné preteky vyhrala Štôla

Na slávnostnom nástupe veľký podporovateľ dobrovoľnej požiarnej ochrany starosta obce Vikartovce Vladimír Šavel ocenil zaslúžilých členov DHZ pri príležitosti životných jubileí – bývalého dlhoročného predsedu DHZ Šimona Barana pri 75. narodeninách a Jozefa Chromého pri 60. narodeninách.

Na súťaži sa postupne predstavilo 37 hasičských družstiev. Medzi mužmi najlepší čas dosiahla Štôla – 17,20 s . Druhý bol Spišský Štvrtok (17,56). Tretia skončila Hranovnica (18,62). U žien bola najlepšia Spišská Sobota (22,11) pred Liptovskou Tepličkou (22,74) a Šuňavou (23,43).

Po piaty krát tu vo svojich kategóriách súťažil i hasičský dorast. U chlapcov vyhral Spišský Štiavnik (18,69). Druhá skončila Štrba (19,41) , tretia priečka patrila Spišskej Sobote (23,10). Medzi dievčatami zlato patrilo Šuňave (23,94) pred Gánovcami (31,79) a Hranovnicou (48,11). Medzi mužmi nad 35 rokov bolo poradie : 1. Hozelec (21,24), 2. Batizovce (22,90), 3. Spišská Sobota (34,88).

Treba vysloviť úprimnú vďaku predsedovi DHZ Liborovi Kesterovi a veliteľovi Jozefovi Ludvigovi i všetkým ostatným, ktorí sa podieľali na peknej akcii za hojnej účasti obyvateľov obce.

Dospelých i dorastencov čaká ešte posledná dvadsiata súťaž Podtatranskej hasičskej ligy v nedeľu 13.9.2015 v Ger­lachove so začiatkom o 10.00 hodine. Tu sa rozhodne o konečnom poradí a budú ocenené najlepšie hasičské družstvá mužov, žien, dorastencov , dorasteniek i mužov nad 35 rokov za rok 2015 dvadsiateho prvého ročníka PHL.

Text: Ondrej Klimo