Pol zápasu vyrovnaný hokej. Napriek tomu kamzíci bez bodu

Kamzíci cestovali do Piešťan bez Macejku a Skokana. S prvým rozviazal zmluvu klub, druhý odišiel do pražskej Slávie. Nováčik z Piešťan, ktorý je na tretej priečke extraligovej tabuľky, si v piatkovom zápase poradil s Popradom. Po tomto zápase sa HK Poprad delí o posledné miesto so Žilinou.

Ilustračný obrázok k článku Pol zápasu vyrovnaný hokej. Napriek tomu kamzíci bez bodu

V prvej tretine začali aktívnejšie hostia, vypracovali si niekoľko šancí, tie však nepremenili a tak prišiel trest. Saliji nahodil puk pred bránku a Nemec ho tečom dostal za hosťujúceho brankára. Po ňom mohol zvýšiť J. Ručkay spolu s bratom Henrichom, ale neboli úspešní. Druhý gól domácich pridal v poslednej minúte prudkou strelou od modrej čiary Drgoň. Tri sekundy do konca dokázal ešte znížiť Balán.

V druhej tretine začali domáci aktívne, vynútili si niekoľko presilových hier, Nemec spolu s J. Ručkayom svoje šance zahodili, podobne ako Filip. Tretí gól Piešťan pridal po peknej spolupráci bratov Ručkayovcov mladší Jakub a zvýšil na 3:1.

Poprad mohol na začiatku tretej tretiny znížiť, ale Bucovu strelu z bránkovej čiary odpratal Kolník. Domáci potom mohli zvýšiť v oslabení, ale prečíslenie nedotiahli do úspešného konca. Otčenášovu samostatnú akciu zastavila žrď a Melichárkovu šancu pre zmenu brankár hostí. V poslednej minúte hosťujúcej obrane unikol Stupka, bol faulovaný, ale trestné strieľanie nevyužil. Vynahradil si to však o pár sekúnd, keď do prázdnej bránky skóroval a stanovil výsledok na 4:1.

Roman Sýkora, asistent trénera Piešťan: „Chceli sme nadviazať na naše posledné výkony a dobre sme sa pripravili na dnešný zápas. V prvej tretine však bol aktívnejší Poprad. Nám sa však podarilo dvakrát skórovať, na konci tretiny sme ale dostali úplne zbytočný gól. V druhej tretine sme začali viac korčuľovať, s veľkých šancí sme ale využili len jednu. V tretej časti sme čakali na chybu súpera, ktorá prišla a nám sa konečne podarilo vyhrať po 60 minútach.“

Jozef Škrak, tréner Popradu: „Dnes sa hral kvalitný hokej vo vysokom nasadení. Zápas sa zlomil v druhej tretine, keď sme nepremenili šance a dopustili sme sa chyby, po ktorej dal súper tretí gól. Našim hráčom nemôžem odoprieť snahu, ale na súpera nestačili.“

ŠHK 37 Piešťany – HK Poprad 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly: 7. Nemec, 20. Drgoň, 34. J. Ručkay, 60. Stupka – 20. Balán Rozhodovali: Goga – J. Tvrdoň, P. Tvrdoň, vylúčení: 4:6, navyše: Nikkilä (Poprad) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2384 divákov