Poprad chcel potvrdiť fazónu doma s Nitrou. Uhral však len bod

Poprad mal Nitre čo oplácať, pretože s ňou prehral všetky tri stretnutia v aktuálnej sezóne. Oba tímy boli vo svojich ostatných zápasoch úspešné a tak chceli nadviazať na víťaznú fazónu.

Ilustračný obrázok k článku Poprad chcel potvrdiť fazónu doma s Nitrou. Uhral však len bod

Od úvodu oba tímy predvádzali rýchly a húževnatý hokej okorenený častými osobnými súbojmi a množstvom vylúčení. V 8. minúte vysunul Jabrocký do brejku Vaica, ktorý mal síce za chrbtom zavesených dvoch obrancov, napriek tomu však s prehľadom otvoril skóre. Poprad bol pri chuti a hoci si vypracoval viac nebezpečných príležitostí ako hostia, gólu sa napriek tomu nedočkal. Ten padol na druhej strane v 14. minúte, keď propagačnú strelu Nádašdiho spoza modrej čiary pustil prekvapujúco Westlund za svoj chrbát.

Nitrania sa ujali vedenia v úvode prostredného dejstva, keď si pred bránku odvážne nakorčuľoval obranca Bača a pomedzi betóny prestrelil Westlunda. O minútu nato dokázali domáci odpovedať kolmou útočnou akciou, na konci ktorej osamotený Vandas strelou do vinkla vyrovnal. Nitra však zakrátko opäť strhla vedenie na svoju stranu. Domáci obrancovia nechali po fatálnych chybách v krátkom slede vykúpať svojho brankára proti osamoteným Nitranom, ktorí svoju tretiu šancu zúročili Tománkom na tretí gól. V 32. minúte unikol v oslabení Hvila, po ktorého strele puk poskakoval pred bránkovou čiarou, kde však nebol žiadny popradský hráč, ktorý by ho dorazil.

Úvodné minúty tretej časti poznačili chybné verdikty rozhodcov pri určení adresáta trestu do konca stretnutia, čo prilialo zbytočný olej do ohňa nervózneho zápasu. Popradčania sa dlhé minúty dokázali statočne brániť presilovkám Nitranov, ale v 47. minúte už nestačili na dorážku Kováčika. V tejto fáze Popradčania už nebojovali so súperom, ale s hlavným rozhodcom, ktorý udeľoval jeden osobný trest za druhým. Napriek tomu sa však Popradčania dokázali nevídaným spôsobom zmobilizovať proti nepriaznivému vývoju. V 47. minúte sa podarilo Bucovi švihom od modrej prekvapiť Laca a znížiť na rozdiel gólu. V závere tretiny sa po dlhom čase dostali k početnej výhode aj Popradčania, čo využil v 57. minúte Jabrocký na vyrovnávajúci gól.

V predĺžení mal rozhodnutie na hokejke Hvila, ale jeho dravý prienik v poslednom momente Laco zneškodnil. Rozhodnúť tak museli až samostatné názajdy, v ktorých rozhodol gól skúseného Stümpela.

HK Poprad – HK Nitra 4:5 pp a sn (1:1, 1:2, 2:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 8. Vaic, 24. Vandas, 50. Buc, 57. Jabrocký – 14. Nádašdi, 23. Bača, 27. Tománek, 47. Kováčik, rozhodujúci nájazd premenil Stümpel. Rozhodovali: Lauff – M. Korba, P. Korba, vylúčení: 10:7, navyše: Balán 10 minút za nešportové správanie, Vaic 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, Jáchym 10 minút za nešportové správanie, Hvila 10 minút za nešportové správanie – Bača 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1605 divákov

HK Poprad: Westlund – Šterbák, Suchý, Kovačevič, Jáchym, Fabian, Špelda, Kurali, Dinda – Vandas, Klouda, Hvila – Tomas, Balán, Buc – Sabolič, Vaic, Jabrocký – Gríger, Takáč, Rapáč
HK Nitra: M. Laco – Ordzovenský, Rais, Nádašdi, König, Bača, Vosátko, Kuzma, Trefný – Kováčik, Jokila, Mašlonka – Tománek, Stümpel, M. Segľa – Podstavek, Piatak, Pupák – Kmeč, Bene, Hrnka