Poprad drží krok s prvou trojkou. Sidor vychytal nulu

V zápase proti Martinu si vylepšili štatistiky len hráči Popradu. Jabrocký strelil dva góly a celkovo ich už má na konte osem. Kroták zaznamenal pri power-play už svoj deviaty gól v sezóne. Poprad drží krok s tímami na prvých troch miestach.

Ilustračný obrázok k článku Poprad drží krok s prvou trojkou. Sidor vychytal nulu

MHC Mountfield Martin – HK Poprad 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 4. Jabrocký, 40. Jabrocký, 60. Kroták. Vylúčení: 3:2 navyše Nagy 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, zmeny: 34. Šugar za Važana (Martin), rozhodovali: D. Konc – Gajan, Gavalier, 1400 divákov

MHC Mountfield Martin: Šúrek – Novotný, Ďatelinka, Matejka, Tupý, Smrek, Brcko – Markovič, Beran, Fujerík – Zlocha, Galamboš, Važan – Themár, Dírer, Cíger
HK Poprad: Sidor – Gáborčík, Suchý, Kasík, Makovský, Fabian, Kurali – Nagy, Mlynarovič, Sýkora – Jabrocký, Stals, Lapšanský – Paločko, Takáč, Kroták – Gápa, Paukovček, Belluš

Martin už štvrtý duel za sebou inkasoval gól v úvode stretnutia, po akcii Lapšanského bol úspešný strelcom Popradu Jabrocký. Od desiatej minúty hrali domáci presilovku pri vylúčení Nagya, no výhodnú možnosť nedokázali premeniť na vyrovnávajúci gól. V zostavajúcich minútach prvej tretiny boli hostia nebezpečnejší, ale Kasík mal dvakrát vychýlenú mušku so strelami Takáča a Krotáka si poradil Šúrek.

V druhej časti hry boli domáci aktívnejší, ale v rozhodujúcich momentoch ich puk neposlúchal. Vzruch priniesol až záver druhého dejstva. Dobré príležitosti na vyrovnanie premárnili Themár a Dírer, strelu Zlochu následne Sidor dokázal vyraziť. Na druhej strane v 40. minúte ešte Lapšanský netrafil domácu bránku, ale dve sekundy pred druhou sirénou sa strela Jabrockého odrazila od korčule Novotného za Šúreka a hostia viedli dvojgólovým rozdielom.

Ani v tretej tretine sa už domáci strelecky nepresadili. Pri najväčších príležitostiach mieril Markovič v 47. minúte vedľa a o osem minút neskôr stroskotal na istom Sidorovi. Na druhej strane neuspel ani popradský útočník Štals proti Šúrekovi. Gólový účet stretnutia uzavrel v 60. minúte Kroták, keď sa domáci snažili o vyrovnanie bez brankára. Poprad si tak rutinérsky poradil so snahou Martina a zaslúžene odchádzal z Turca s tromi bodmi. Sidor si navyše pripísal čisté konto.