Martin Sýkora Hokej

Poprad padol v Trenčíne: Na víťazstvo jeden gól kamzíkom nestačil

Rozbehnutí popradskí hokejisti si po sérii víťazstiev pripísali prehru. Z Trenčína si domov nepriviezli ani bod, keď Dukle podľahli najtesnejším rozdielom.

Ilustračný obrázok k článku Poprad padol v Trenčíne: Na víťazstvo jeden gól kamzíkom nestačil

Domácim sa už po 20 sekundách hry podarilo vybojovať presilovku, no okrem Cebákovej strely od modrej Šúrekovi nepohrozili. Neskôr preveril jeho pozornosť z pravého kruhu Sojčík, na druhej strane to skúšal v pohybe Zagrapan či Kroták. Po sérii neúspešných striel si Popradčania zahrali v početnej výhode, a hoci sa im podarilo obsadiť pásmo, ani po množstve dorážok po Paločkovej strele neotvorili gólové skóre. Najväčšiu šancu v tretine mala na druhej strane dvojica Sádecký – Hecl, avšak keď druhý menovaný zakončoval do odkrytej bránky, nastrelil presne tyčku. Dukla sa následne postarala o tlak, ktorý dokázala aj zužitkovať – spred bránky poslal svoj tím do vedenia Ručkay. Len o minútu na to mal vyrovnanie na hokejke Murček, ale strela forhendom spred bránkoviska mu nevyšla.

Hostia sa museli viac než jeden a pol minúty brániť o dvoch hráčov, no šikovným vypichovaním puku svojmu brankárovi vo veľkom pomohli. Tiež sa postarali o tlak pred domácim gólmanom, zblízka to skúšal Kroták, jeho puk Volden vyrazil pred seba. Následné dorážky sa rozhodol zastaviť priľahnutím puku Bohunický, za čo si hostia vyslúžili trestné strieľanie – Svitanovi zakončenie blafákom ale nevyšlo. Spomínanému útočníkovi nevyšla následne ani strela po Hatalovej chybe, po Voldenovom zákroku sa domáci tréner rozhodol pre oddychový čas. 4 minúty pred koncom si zahrali hostia v početnej výhode, od modrej to skúšal Suchý, spoza ľavého kruhu Svitana, no vyrovnanie sa nekonalo. Ba práve naopak – dopredu sa dostala Dukla, odrazeného puku sa ujal Hecl a zakončením popri žrdi zvýšil na 2:0.

Začiatok tretej časti priniesol presilovú hru o dvoch hráčov pre Poprad, spred bránky to skúšal Zagrapan, od modrej vyslal bombu Guliaev. Tlak hostí pokračoval aj po skončení hry v početnej výhode, o kontaktný gól sa dorážkou spred bránky postaral Svitana. Ďalší presný zásah mohol pridať Troliga, osamotený pálil z ľavého kruhu, no bránku napokon minul. Hra patrila vyslovene hosťom, svojho súpera nepúšťali do útočného pásma, a postarali sa o nejedno zatlačenie. Duklu vo veľkom podržal Volden, a to dokonca aj necelé dve minúty pred koncom, keď hrala v početnej výhode.

HK Dukla Trenčín – HK Poprad 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 17. J. Ručkay (Sojčík), 39. Hecl (Drgoň, Sádecký) – 45. Svitana (Mlynarovič, Štrauch). Rozhodovali: M. Novák – M. Junek, M. Krajčík, vylúčení: 5:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2005 divákov

Trenčín: Volden – Bohunický, Bagin, Holenda, Cebák, Hatala, Drgoň, Pavúk – Tománek, Bulík, Marc. Hossa – J. Ručkay, J. Švec, Sojčík – Bezúch, Šimun, Jak. Gašparovič – D. Hudec, Sádecký, M. Hecl – Mišenev
Poprad: Šúrek – Fabian, Guliaev, Dinda, Suchý, Ježek, Krempaský, Chaloupka, Postnikov – Hvila, Zagrapan, Lichanec – Paločko, Troliga, Kroták – Henderson, Murček, D. Bondra – Štrauch, Mlynarovič, Svitana

Ján Kobezda tréner Trenčína: „Neodohrali sme ideálny zápas, na prvú tretinu sa ešte dalo ako tak pozerať, ale potom prvých desať minút v druhej časti sme hrali priam otrasne. Po individuálnych chybách sme dostali súpera na koňa a hoci sme tam mali i čisté šance, využili sme iba jednu. Vďaka však i za ňu. Tretia tretina bola len o našom bránení, nemali sme viac síl na to, aby sme podržali puk a potrápili Poprad. Chalanov chválim za bojovnosť a, samozrejme, brankára za výkon. Hokej bol ďaleko od ideálneho, ale tešíme sa bodom, ktoré potrebujeme.“
Marcel Ozimák, Popradu: „Prvú tretinu sme nezačali dobre. Po vlastnej chybe v obrannom pásme sme pykali, a hoci sme sa v druhej časti snažili zlepšiť hru, prehrávali sme po nej 2:0. Snažili sme sa urobiť niečo s výsledkom, chlapci zabojovali, tretia tretina bola celá v našej réžii. Mali sme tam síce tlak, ale nenašli sme recept na domáceho brankára. Prekonali sme ho len raz a to nás stálo zisk akéhokoľvek bodu. Súperovi gratulujem, dnes sa nepozerá na to aká je hra, ale na to, kto získa body.“