Poprad pokazil Košiciam oslavy

V predohrávke 32. kola Tipsport extraligy vyhral Poprad nad Košicami 3:2. Oslavy deväťdesiatich rokov hokeja v Košiciach si tak užívali viac hostia z Popradu ako Košičania.

HC Košice – HK Autofinance Poprad 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Góly: 10. Zálešák, 54. Kolba – 9. Kroták, 40. Koskinen, 55. Vandas. Rozhodovali: J. Konc – Kacej, M. Orolin, vylúčenia: 4:5, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:1, 7349 divákov.

Zostavy:
HC Košice: Hylák – Tabaček, Homer, Kolba, Šeda, Novák, Chovan, M. Takáč – Dravecký, Zálešák, Bartoš – Miklík, Gron, Mlynarovič – Spilar, Haščák, Pašek – Gmitter, Baláž, Petruška

HK Poprad: Melicherčík – D. Brejčák, Suchý, Fabian, Kovačevič, Šterbák, Jáchym, Novotný, Kramár – Vandas, Koskinen, Kuľha – Škovira, Kmiť, Vaic – Svitana, Kroták, Rapáč – Gellerstedt, Kraft, S. Takáč

V stretnutí, v ktorom nastúpili obidve mužstvá v retro dresoch začali aktívnejšie domáci hráči. Už v 3. minúte sa na hosťujúceho gólmana rútil osamotený Zálešák, no z dobrej pozície nedokázal skórovať. V 9. minúte hrali hostia bez vylúčeného Škoviru a práve vtedy sa podarilo Krotákovi zblízka prekonať brankára Hyláka – 0:1. O minútu neskôr vyrovnal Zálešák, ktorý tak zužitkoval početnú výhodu – 1:1. Do konca prvej tretiny si oba tímy vypracovali dobré príležitosti, no stav sa nezmenil.

Úvod druhého dejstva sprevádzali mnohé nepresnosti na obidvoch stranách. V 27. minúte mohol poslať hostí do vedenia Kmiť, no s jeho samostatným únikom si poradil domáci brankár. V ďalšom priebehu hostia zvýšili útočnú aktivitu, neustále sa tlačili pred Hyláka, no ten odolával. Odolal aj presilovke, keď zlikvidoval aj obrovskú šancu Koskinena. Na opačnej strane mohol v oslabení skórovať Dravecký, ale Melicherčík jeho strelu kryl. Popradčania sa dočkali gólu 13 sekúnd pred druhou sirénou, keď sa v početnej výhode o jedného hráča presadil pred Hylákom Koskinen – 1:2.

Do tretej tretiny vstúpili aktívnejšie Košičania, no z tlaku predovšetkým pri presilovej hre nevyťažili nič. Najbližšie ku gólu bol Dravecký, ale Melicherčík sa vyznamenal. Aj v ďalších minútach sa neustále hralo v obrannom pásme hostí, no „oceliari“ nedokázali presne zakončiť. Podarilo sa to až obrancovi Kolbovi, ktorý v presilovke zužitkoval prihrávku Haščáka – 2:2. Hostia nerezignovali a už o minútu neskôr odpovedali v presilovej hre pri vylúčení Petrušku, keď Hyláka zblízka prekonal Vandas a po tretí raz poslal svoj tím do vedenia – 2:3. Dve minúty pred koncom duelu mohol vyrovnať Novák, ale Melicherčík vytiahol parádny zákrok a podržal svoj tím. V závere sa Košičania odhodlali k hre bez brankára, no stav sa už nezmenil.

Miroslav Ihnačák, tréner Košíc: „V tomto stretnutí sme mali slabú efektivitu. Najmä v prvej tretine sme si vytvorili množstvo šancí, žiaľ naši hráči ich nepremenili. V presilovke sme inkasovali po chybe našej obrany a takisto sme dostali aj ďalšie góly. Naši strelci sa budú musieť v ďalších zápasoch zobudiť.“

Ladislav Svozil, tréner Popradu: „Do Košíc sme prišli s cieľom bodovať. Že to bolo za tri body, tak to nás teší. Nehrali sme zle, trikrát naši hráči viedli a som rád, že sme tento ťažký zápas po troch prehrách dokázali dotiahnuť do úspešného konca.“