Poprad pokračuje vo vlažných výkonoch. Z Trenčína sa vracia naprázdno

Diváci v Trenčíne si prišli vychutnať prvú výhru domácich vojakov. Popradčania ostali zaskočení hrou Dukly, ktorá vytvorila hneď od úvodu na kamzíkov značný tlak. Päť gólov v bráne Popradu priniesli vojakom prvé tri body v sezóne, žiaľ na úkor tímu s

Pred nedelňajším stretnutím už pomaly nad domácim družstvom visel Damoklov meč. Úvod stretnutia síce žlto-červeným vyšiel, lebo v 2. minúte Lelkeš otvoril skóre a ďalšie šance zostali nevyužité, ale prišla 16. minúta, Poprad sa dostal do brejku a Buc vyrovnal. Pomohol tomu aj nešťastný pád Habšudu na modrej čiare. V úvodnej tretine nevyužila Dukla ani jednu zo štyroch presilových hier, hostia mali jednu.

V druhej tretine už s premieňaním šancí boli istejší. V 25. min dal Pardavý vedúci gól a v 29. min Tybor zvýšil na 3:1. Prišla 32. minúta a Pardavý znova rozvlnil Sidorove sito na 4:1 a tréner Škrak si zobral oddychový čas. So záujmom sa očakávala tretia tretina.

V kabíne Popradu bolo zrejme umývanie hláv, lebo začali tretiu časť časť hrať ako vymenení. Dukla si tento stav uvedomila až v 44. minúte, keď Skokan dal kontaktný gól na 2:4 a prinútil domácich k ostražitosti. V 48. minúte ušiel pri brejku Pardavý, obrana Popradu ho zastavila hodením hokejky po puku a nariadené trestné strieľanie strelecky disponovaný Pardavý premenil na 5:2. Inak hráčskym neúspechom stretnutia boli presilové hry, keď ani jedna nebola zakončená gólom.

Róbert Kaláber, tréner Trenčína: „Konečne nám vyšlo aj zakončovanie, čo sa prejavilo v počte strelených gólov. Keby sme tak hrali aj v predošlých stretnutiach, nemohli sme byť na tom tak zle. Dúfame, že dnešné stretnutie naznačilo obrat.“

Jozef Škrak, tréner Popradu: „Po začiatočnom nápore Dukly pri vyrovnaní na 1:1, sme mysleli, že sme z najhoršieho vonku. Nestalo sa tak, a druhú tretinu sme dokonale zbabrali. Záver sa už niesol v náhode, či sa nám podarí nepriaznivý stav znížiť.“

**Dukla Trenčín – HK Poprad 5:2 (1:1, 3:0, 1:1) **

Góly: 2. Lelkeš, 25., 32. a 48. Pardavý z tr. strieľanie, 29. Tybor  - 16. Buc, 49. Skokan. Rozhodovali: J. Konc – Holienka, Valach, vylúčenia: 4:8, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, bez striedania, 1740 divákov.

Zostavy:
Dukla Trenčín: Kristín – Bokroš, Biro, Bagin, Bednár, Habšuda, Ďurkech – Pardavý, Gašparovič, Mikula – Tybor, Lelkeš, Sojčík – Radulay, Adamec, Šišovský – Mravík, Stantien, Jakúbek
HK Poprad: Sidor – Suchý, Šterbák, Kovačevič, Kramár, Špelda, Pentikäinen, Kurali, Gáborčík – Tomas, Klouda, Skokan – Takáč, Koskinen, Sabolič – Macejka, Buc, Paločko – Gápa, Rapáč, Homa

Poprad24/tasr Foto: Peter Handzuš