Popradčanom sa nepodarilo odčiniť prehru so Skalicou.

HK AutoFinance Poprad – MsHK DOXXbet Žilina 2:3 pp (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1)

Zostavy:
HK AutoFinance Poprad:
Melicherčík – D. Brejčák, Suchý, Novotný, Kovačevič, Šterbák, Hellström, Fabian, Kramár – Vandas, Svitana, Kuľha – Kroták, Kmiť, Vaic – Kraft, Hult, Gellerstedt – Takáč, Koskinen, Paločko

MsHK DOXXbet Žilina:
Laco – D. Devečka, Kudělka, Staňo, Dlouhý, Ďurkech, Houdek, J. Niník – Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, Nemec, T. Sýkora – Drevenák, Troliga, Smotrila – Stupka, Linet, Michajlov – Kubiš

Góly: 2. Kroták, 36. Vandas – 20. Nemec, 54. Drábek, 63. Drevenák. Rozhodovali: Müllner – P. Šefčík, M. Junek, vylúčení: 9:9, navyše Kuľha (Poprad) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2476 divákov.

Popradčania chceli odčiniť svoju nedávnu domácu prehru so Skalicou a už v 3. minúte začali napĺňať svoj cieľ. Laco v presilovke neudržal strelu Kovačeviča, čo Kroták využil na úvodný gól. Už o minútu nato mohli hostia vyrovnať, keď po faule mal Ri. Huna výhodu trestného strieľania, ktoré však zakončil len strelou do Melicherčíka. Domáci mali v ďalšom priebehu viac z hry a vytvárali si strelecké príležitosti, avšak všetky končili na pozornom Lacovi. V závere tretiny mali hostia výhodu presilovej hry o dvoch hráčov, ktorú po obliehaní bránky zúročil Nemec na vyrovnanie.

V druhej časti úroveň hry upadla. Oba tímy predvádzali upracovaný hokej s množstvom nepresností. Prílišné chcenie zväzovalo hráčom ruky a pekných hokejových akcií bolo ako šafranu. Poklesla aj nálada v hľadisku, ktoré bolo takmer mĺkve. Popradský štadión prebral z letargie až gól Vandasa, ktorý tečoval nahodenú strelu Kuľhu.

V záverečnej časti sa hralo o každú piaď ľadu a bolo jasné, že každý gól bude mať cenu zlata. V jej priebehu odstúpil z hry pre zranenie kapitán Kroták a na druhej strane Troliga. Dominovali obaja brankári, ktorí boli svojim tímom oporami. V 54. minúte mali hostia po druhý krát možnosť trestného strieľania, ktoré Drábek tento raz už premenil a vyrovnal na 2:2. Hoci záverečné minúty tretej časti patrili Popradu, Laco puk za svoj chrbát nepustil.

V predĺžení sa šťastie usmialo na hostí, ktorých trpezlivá hra priniesla bod v 63. minúte. Ľahká strela Ďurkecha prešla Melicherčíkovi pomedzi betóny a puk za bránkovú čiaru dorazil Drevenák.

Zdroj: TASR Foto: mediaportal.biz