Peter Handzuš Futbal

Poprad proti lídrovi neuspel. Moldava potrestala každú chybu

V 12. kole 3. ligy Východ nestačil FK Poprad na FK Bodva Moldava nad Bodvou.

Ilustračný obrázok k článku Poprad proti lídrovi neuspel. Moldava potrestala každú chybu

V predposlednom domácom zápase odohranom na umelom trávniku v Spišskej Belej sa proti domácim futbalistom postavil líder 3. ligy. V slnečnom, ale chladnom a veternom počasí začali lepšie Popradčania. Hostí nepúšťali pred vlastného brankára a z prvého rohového kopu v 9. minúte skóroval Adrián Tropp. Napriek viacerým šanciam už v prvej polovici Poprad gól nedal.

Do druhého polčasu nastúpili iné mužstvá. Moldava začala viac tlačiť, nachádzala diery v obrane a trestala individuálne chyby popradských futbalistov. Za necelých 15 minút skončila lopta v Huszárikovej sieti trikrát. Desať minút pred koncom zápasu chcel loptu odkopnúť pred útočiacim hráčom Ferenc, no tá na radosť hostí skončila v Popradskej bráne. V závere už len kozmeticky upravil skóre po priamom kope Monka.

FK Poprad – FK Bodva Moldava nad Bodvou 2:4 (1:0) Góly: 9. Adrián Tropp, 81. Ferenc (vlastný), 86. Monka – 58., 63. Labun, 72. Dzurik ŽK: Monka, Gajan, Janigloš – Dolutovský, Varga, Rybár

FK Poprad - FK Bodva Moldava nad Bodvou 2:4