Poprad s ďalšou prehrou v rade. Body zostali tentoraz v Žiline

Žilina si uživa prvé body v sezóne. Stalo sa tak po víťazstve nad Popradom, ktorý prehral tretíkrát v rade. Kamzíci dostali na začiatku tretej tretiny dva góly za 26 sekúnd. Dvojgólový náskok Žiliny už nedokázali zmazať.

Žilinčania začali aktívnejšie, pokus Laža a následnú dorážku Škodu však zlikvidoval Nikkilä. O malú chvíľu Horanský takmer prekvapil brankára hostí, ale jeho strela skončila na žrdi. V ďalšom priebehu prvej tretiny sa hral bojovný hokej bez výraznejších šancí. Optickú prevahu mali domáci, po vylúčení Tomasa nenašiel recept na popradského gólmana Lažo. Pred sirénou sa predviedol aj domáci Johanes, ktorý vytiahol semafor proti Suchého delovke od modrej v presilovej hre.

Aj do prostrednej časti vstúpili mužstvá opatrne. Ojedinelú príležitosť nevyužil v prečíslení dvoch proti jednému Skokan. V 28. minúte prenikol Škoda a po jeho prihrávke Krajči nedal Nikkilämu žiadnu šancu. Radosť domácich trvala len 92 sekúnd, kedy vo vlastnom oslabení napriahol na modrej Pentikäinen a tvrdou strelou prestrelil Johanesa. V 35. minúte išli hostia dokonca do vedenia, keď po chybe žilinskej obrany presne zakončil Buc. Žilina kontrovala o rovné dve minúty, keď Krajči vymietol ľavý horný roh súperovej brány a svojim druhým gólom vyrovnal.

Popradčania absolútne nezvládli úvod tretieho dejstva. Domácich dostal najskôr do vedenia po nezištnej Krajčiho prihrávke Lažo, aby o ďalších 26 sekúnd okamžite po vhadzovaní zvýšil na rozdiel dvoch gólov Varga. Podtatranci mali možnosť znížiť v stosekundovej početnej výhode o dvoch hráčov, ale Žilinčania sa v nej s prehľadom ubránili. Kapitulovali však znovu v oslabení, keď v 52. minúte vystrelil Špelda a s prispením ľavej žrde skončil puk v sieti. To bolo ale od Popradu všetko. V záverečnej hre bez brankára si súvislý tlak vytvoriť nedokázal a Žilina si tak pripísala do tabuľky prvé víťazstvo v riadnom hracom čase.

** MsHK DOXXbet Žilina – HK Poprad 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)**

Góly: 29., 37. Krajči, 42. Lažo, 42. T. Varga – 30. Pentikäinen, 35. Buc, 52. Kramár. Rozhodovali: Müllner – Šefčík, Zvrškovec, vylúčení: 5:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:2, 896 divákov