Poprad sa v Nových Zámkoch trápil. Domov sa vracia naprázdno

HK Poprad cestoval do Nových Zámkov bez Adama Lapšanského a ďalších hráčov zo základnej zostavy.

Ilustračný obrázok k článku Poprad sa v Nových Zámkoch trápil. Domov sa vracia naprázdno

Súboj desiateho tímu s ôsmym sa začal s 15-minútovým oneskorením pre poruchu autobusu hostí. Už po 26 sekundách predviedol peknú akciu Brabenec, no jeho spoluhráči z prvého útoku sa ešte nepresadili. V 4. minúte podnikla veľmi ľúbivú akciu domáca štvrtá formácia, opäť však bez gólového efektu. Ten však prišiel už o niekoľko sekúnd neskôr, keď puk pretlačil za Šúrekov chrbát domáci Čaládi. O päť minút neskôr vypukla na novozámockom štadióne druhá vlna radosti, keď sa v presilovke ukážkovo presadil bekhendom pod ‚víko‘ Brabenec. Zverenci trénera Mikeša pokračovali v nátlakovej hre aj vďaka nedisciplinovanosti Popradčanov. To vyústilo v tretí gól domácich, o ktorý sa postaral v presilovke bombou od modrej čiary Sandgren. Na to reagoval tréner hostí vystriedaním gólmana, Šúreka nahradil Pajpach. Stav 3:0 platil len niekoľko sekúnd a nový muž v bráne Popradčanov lovil puk zo siete po zásahu Pauloviča. V 18. minúte predviedli ojedinelý výpad hráči Popradu, no Chovan v bráne domácich si situáciu postrážil.

Štyri minúty po štarte druhej tretiny predviedol odvážny prienik Popradčan Lichanec, jeho prvý pokus ešte gólom neskončil, no následná strela spomedzi kruhov si už cestu za Chovanov chrbát našla. Švorgólové vedenie prinavrátil Novozámočanom v 28. minúte s chuťou hrajúci Čaládi. Ďalší gól mohol pridať Fín Saarinen, no jeho zakončenie v páde mierilo ponad Pajpachovu bránu. Čo nevyšlo Saarinenovi, sa podarilo Tibenskému, ktorý z prvej usmernil perfektnú Mäkinenovu prihrávku do popradskej siete. Novozámočanom akoby narástli krídla a už o niekoľko okamihov udreli znova. Tentoraz si strelecké štatistiky obohatil Lotyš Lavrovs. Po tomto okamihu sa do brány hostí vrátil brankár Šúrek. Tomu pomohla po Rehákovom pokuse žŕdka. V 37. minúte sa v dobrej pozícii ocitol hosťujúci Paľočko, no nedokázal už zasunúť puk za Chovanov chrbát.

Záverečná tretina sa spočiatku niesla v duchu viacerých nepresností, v 45. minúte mohol streliť gól Tibenský, no Šúrek bol pozorný. Na druhej strane sa dostal do sľubnej pozície Postnikov, nič z nej však nevyťažil. Postupom času pribúdali v tretej tretine ďalšie gólové príležitosti na oboch stranách. Gólovú bodku za stretnutím dal dve minúty pred koncom Popradčan Bondra.

HC Nové Zámky – HK Poprad 7:2 (4:0, 3:1, 0:1)
Góly: 4. Čaládi (Cardwell), 9. Brabenec (Čaládi, Sandgren), 14. Sandgren (Čaládi, Bahenský), 15. Paulovič (Fábry), 28. Čaládi (Pitule), 30. Tibenský (Hudec, Mäkinen), 31. Lavrovs (Pitule, Sandgren) – 24. Lichanec (Zagrapan), 59. Bondra (Murček, Vašaš) Rozhodovali: Konc – Synek, Gegáň, vylúčení: 3:4, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0

Nové Zámky: J. Chovan – Čížek, Sandgren, Cardwell, Drtina, M. Chovan, Mäkinen, Lelkeš, Maier – Bahenský, Brabenec, Čaládi – Tibenský, Hudec, Saarinen – Paulovič, Kytnár, Fábry – Lavrovs, Pitule, Rehák
Poprad: Šúrek (14. Pajpach) – Fabian, Guliajev, Dinda, Suchý, Postnikov, Krempaský, Pokovič, Bagin – Mlynarovič, Zagrapan, Ježek – Paločko, Troliga, Kroták – Vašaš, Murček, Bondra – Štrauch, Lichanec, Václav

Štefan Mikeš, tréner Nových Zámkov: „Ja som samozrejme spokojný, aj s výsledkom, aj so samotnou hrou. Lepšie som si môj úvodný domáci zápas nevedel ani predstaviť. Chlapci to zobrali vážne, boli pripravení, boli tak správne naštvaní na predchádzajúce prehry. Ukázali vnútornú silu, boli tam pekné akcie a mali sme aj trochu šťastia ale to k hokeju tiež patrí. Rýchlo sme sa ujali vedenia, išli sme tvrdo za víťazstvom. V záverečnej tretine sme od toho trochu upustili ale nemám s tým vôbec žiaden problém. Dôležité je, že sme vyhrali a tri body ostávajú u nás. Samozrejme, teší ma, že hráči ukázali potenciál, to je veľmi dôležité.“

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Dnešný zápas mi pripomínal duel, ktorý hrali Nové Zámky u nás. V úvodnej tretine sa rýchlo ujali vedenia, dali tri góly, dokonca ešte aj ten štvrtý gól dali od hokejky, podobne ako sme ho dali my v Poprade. Také zápasy bývajú. Nám pred zápasom vypadli štyria hráči zo základnej zostavy, bolo cítiť, že naše pätorky boli nezohrané. Na druhú stranu, hrali traja mladíci s ročníkom narodenia 1998 a stretnutie odohrali so cťou. Myslím si, že dnes bol súper lepšie pripravený. Gratulujem súperovi, mal navrch, vyšli mu aj pekné akcie. A to, že počet striel bol vyrovnaný svedčí o tom, že súper bol strelecky efektívnejší a preto aj vyhral.“