HK Poprad porazil Piešťany. Mlynaroviča odniesli z ľadu na nosidlách

HK Poprad sa rozbehol a po dvoch výhrach doma nezaváhal ani v Piešťanoch. V závere zápasu sa však zranil Samuel Mlynarovič a z ľadovej plochy ho odviezli na nosidlách.

Ilustračný obrázok k článku HK Poprad porazil Piešťany. Mlynaroviča odniesli z ľadu na nosidlách

Piešťany – Poprad 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 53. Románek – 13. Lapšanský, 47. Mlynarovič. Vylúčení: 4:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc, Tvrdoň, Sčensný. 1258 divákov.

Piešťany: Tomek – Filip, Bučka, Valábik, Brňák, Biro, Škadra, Hruška, Śišovský – Románek, Melichárek, Saliji – Bartánus, Nemec, J. Ručkay – Lelkeš, Holovič, Lušňák – Haring, Mišura, Toman

Poprad: Sidor – Gáborčík, Suchý, Kasík, Mc Namara, Fabian, Kurali, Nitriansky – Lapšanský, Mlynarovič, Belluš – Drábek, Jabrocký, Sýkora – Paločko, Takáč, Kroták – Nagy, Paukovček, Gápa

V úvode zápasu sa hral opatrný hokej bez šancí. Až neskôr dali o sebe vedieť domáci, ale Lušňák po prihrávke Hlohoviča, ani Saliji v tutovke nepochodili. Poprad nevyužil presilovku a tak sa hralo naďalej bez gólov. V 13. minúte však Mlynarovič vyskúšal strelu priamo z buly puk sa dostal k Lapšanskému a ten prekonal Tomeka – 0:1. Za domácich mohli odpovedať Saliji, ktorý sám pred Sidorom prestrelil a Lušňák, ktorého popradský gólmam vychytal.

V druhom dejstve sa dlho hralo bez vážnejšej šance. Potom bol však faulovaný Haring, domáci mali možnosť presilovky a Sidor takmer kapituloval. Piešťany sa nepresadili ani keď Bučka nahodil puk, Sidor ho vyrazil k Filipovi, ten priťukol Salijimu, ale Sidor bol opäť proti jeho strele. Následne zamotal štvrtý piešťanský útok hlavu popradskému prvému, ale Haring nenašiel Tomana. V ďalšej presilovke bolo opäť rušno pred Sidorom, keď už bol prekonaný, ale puk sa kĺzal tesne vedľa brány, odkiaľ ho nedopravil do siete ani Melichárek.

V 45. minúte domáci Škadra zbytočne zasiahol lakťom do tváre hosťujúceho hráča a inkasoval trest 5+DKZ. Hostia využili päťminútovú presilovku na druhý gól, keď po kombinačnej akcii dorazil puk do siete Mlynarovič. Domáci sa dočkali v 53. minúte, kedy puk nahodil od modrej čiary Melichárek a za Sidora ho dorazil Románek 1:2. Piešťany mali možnosť vyrovnať, ale nevyužili ponúknutú presilovku. Po skončení presilovky následne jeden z domácich čisto narazil na mantinel Mlynaroviča, ktorý musel byť odnesený na nosidlách. V závere hrali Piešťany bez brankára, vyrovnania sa však nedočkali, naopak Poprad si pripísal prvé víťazstvo na ľade súpera.

Milan Klement, tréner Piešťan: „Jednoducho povedané, nedáš-dostaneš. O tom sú naše zápasy. Podali sme solídny výkon, ale chýba nám kúsok šťastia pri zakončení. Bohužiaľ, na šťastie ani na krásu sa nehrá. Hrá sa na góly a tých dal súper viac. Dali sme ešte kontaktný gól, ktorý nás povzbudil, ale nepomohla nám už ani záverečná power play.“

Milan Jančuška, tréner Popradu: „Teší ma víťazstvo na ľade Piešťan, pretože tu sa veľmi ťažko vyhráva. Zápas sme po taktickej stránke zvládli. Z pohľadu vývoja bola dôležitá druhá tretina, kde mali domáci navrch, ale zvládli sme to, podržal nás brankár Sidor. Následne sme v presilovke strelili gól, ktorý sa ukázal ako rozhodujúci. Teší ma stúpajúca forma hráčov.“