Poprad si poradil s dvadsiatkou. V zostave už aj Vaic

Vo vloženom kole extraligy cestovali Popradčania do Bratislavy, kde v Ružinove nastúpili proti slovenskej dvadsiatke.

Ilustračný obrázok k článku Poprad si poradil s dvadsiatkou. V zostave už aj Vaic

HK Orange 20 – HK Poprad 2:6 (1:1, 0:3, 1:2)
Góly: 6. Horvát, 60. Gašpar – 19. Drábek, 29. Sýkora, 33. Paukovček, 34. Paločko, 48. Lapšanský, 53. Vaic. Vylúčení: 4:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, zmeny: 33. Baroš za Sabola (Orange 20), rozhodovali: Kubuš – Orolín, J. Tvrdoň, 328 divákov

HK Orange 20: Sabol (33. Baroš) – Gachulinec, Luža, Černák, Valjent, Predajniansky, Rusina, Dinda, Bačik – Minárik, Kolena, Horanský – Gašpar, Šimun, Skalický – Tibenský, Mlynčár, Rzavský – Koyš, Rehák, Horvát
HK Poprad: Sidor – Suchý, Brejčák, Makovský, Kasík, Kurali, Fabian, Gaborčík, Jáchym – Lapšanský, Štals, T. Sýkora – Vaic, Mlynarovič, M. Nagy – Kroták, Takáč, Paločko – Drábek, Paukovček, Gápa

Popradčania vstúpili do stretnutia aktívne a už v 2. minúte mohli vyhrávať zásluhou Krotáka. Ten však v rozhodujúcej chvíli zaváhal a Sabolovu odkrytú bránku prestrelil. Skóre sa menilo v 6. minúte na opačnej strane, keď Rehákovu akciu dotiahol do gólového konca Horvát. V nasledujúcich minútach sa hral vyrovnaný útočný hokej. Popradčan Paločko v 16. minúte síce úspešne tečoval puk za chrbát brankára Sabola, no v rozhodujúcom momentu mal hokejku privysoko a rozhodca Kubuš gól neuznal. Hostia sa napokon z gólu mohli tešiť 101 sekúnd pred prvou sirénou, keď sa ujala Drábekova presná strela z ľavého kruhu.

Druhá tretina patrila gólovo „kamzíkom“. V 22. minúte síce ešte Paločko nevsietil vedúci gól, no o sedem minút neskôr poslal hostí do vedenia utešenou strelou Sýkora. V 33. minúte už viedol Poprad o dva góly, keď sa po prechode útočnou modrou presadil strelecky Paukovček a vyhnal Sabola z bránky. Nahradil ho Samuel Baroš, no už po minúte stratil čisté konto, keď sa konečne podarilo presadiť sa aj Paločkovi. Ukážkovo sa preštrikoval až do zakončenia, ktoré znamenalo štvrtý gól Popradu.

Úvodnú šancu v treťom dejstve mali mladí reprezentanti, keď v 43. minúte unikol obrane hostí z trestnej lavice Rzavský a Sidora zachránila horná žŕdka. Zverenci Ernesta Bokroša prebrali síce streleckú iniciatívu, góly však strieľali Popradčania. V 48. minúte sa oprel do puku Lapšanský a Baroš opäť lovil puk zo siete – 1:5. O päť minút neskôr sa príklepom presadil aj Ľubomír Vaic. V závere sa menilo skóre ešte raz, keď sa 34 sekúnd pred koncom presadil Gašpar a upravil tak výsledok duelu na konečných 2:6.

Ernest Bokroš, tréner HK Orange 20: „Dvadsiatka keď nebude korčuľovať, nebude mať nasadenie a nebude dohrávať súboje, nemá nárok na takého skúseného súpera, akým je Poprad. Hodnotím výkon ako veľmi slabý, v žiadnom prípade to nebolo ovplyvnené nejakým turnajom a cestovaním, s nasadením hráčov som veľmi nespokojný, budeme to vnútorne riešiť. Všetky striedania musia takí mladí hráči odmakať a to som dnes nevidel.“

Milan Jančuška, tréner Popradu: „Povinné víťazstvá sú ťažké, čo sa potvrdilo aj v prvej tretine, kde sme mali slabý pohyb. Zvykali sme si aj na väčšie ihrisko a aktivita z našej strany bola slabá. Od druhej tretiny, keď sme dali druhý a tretí gól, sa naša hra zlepšila, aj v pohybe, aj v kombinácii. V závere sme mali opraty zápasu pevne v rukách a zaslúžene sme zvíťazili.“