Monika Vengrínová Hokej

Poprad si poradil s treťou Nitrou: Tri body ostávajú doma

I napriek tomu, že do zápasu vstúpili aktívnejšie hostia, po Boltunovom góle v desiatej minúte prevzali taktovku zápasu Popradčania. V druhej tretine mala väčšie šance Nitra, pričom jednu z nich sa jej podarilo i premeniť. Fabianov gól do nitrianskej brány však napokon rozhodol o výhre Kamzíkov.

Ilustračný obrázok k článku Poprad si poradil s treťou Nitrou: Tri body ostávajú doma

Nitra chcela po dvoch prehrách opäť zvíťaziť a začala aktívnejšie. V 5. min Pupákovu strelu vykryl brankár Kostúr a v následnej presilovke musela ďalšie nebezpečné situácie riešiť popradská defenzíva. „Kamzíkom“ sa napokon podarilo otvoriť skóre, puku sa medzi kruhmi po hrúbke Pavlíčka zmocnil Boltun a vymietol horný roh Valentovej siete. Taktovku zápasu prevzali do svojich rúk domáci a mohli vedenie ešte zvýšiť, do konca prvej tretiny sa im to však nepodarilo.

V druhej časti sa hral rozháraný hokej plný nepresností. Väčšie šance mali hostia. Vyrovnanie mal na hokejke Lelkeš, keď sa po nenápadnom pase rútil sám na Kostúra, no nedal. V 34. min Slovák našiel Lukáša Nováka, jeho koncovka však tesne obišla popradskú bránu. Na opačnej strane hrozili z bezprostrednej blízkosti Rapáč, či Takáč, no Podtatranci svoje vedenie nezvýšili a Nitrania predsa len dokázali vyrovnať, keď Kostúra tesne pred druhou sirénou prestrelil Henrich Ručkay – 1:1.

Od úvodu tretej tretiny Nitra zvýšila aktivitu a jej útočníci si pripravovali šancu za šancou. Popradčania pôsobili nesúrodým dojmom a Kostúr odolával aj so šťastím. V 52. min pri vylúčení Krotáka sa zdalo, že puk prešiel až za bránkovú čiaru, no arbitri sa rozhodli spornú situáciu nekonzultovať s videorozhodcom a hralo sa ďalej. Keď Lukáš Novák spálil aj nemožné, šťastena sa naplno od Nitry odvrátila. Na opačnej strane našiel Takáč krížnym pasom pred bránkou Fabiana a ten rozhodol o troch bodoch pre domáci Poprad.

Milan Jančuška, tréner Popradu: „Som rád, že sme vyhrali, no spokojnosť je len s prvou a treťou tretinou. Vynikli obaja brankári, v našej defenzíve sme videli hluché miesta. Verím, že sa budeme zlepšovať.“

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Hráči si na dnešný zápas verili. Od momentu, keď sme vyrovnali, sme mali opticky navrch, no hokej sa nehrá na šance, ale na góly. Nepremenené gólové príležitosti nás poriadne mrzia, zborila nás psychika.“

HK Poprad – HK Nitra 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 10. Boltun, 54. Fabian (Takáč, Kroták) – 39. H. Ručkay (Slovák, J. Ručkay). Rozhodovali: Lokšík, Novák – Rovenský, Stanzel,
vylúčení: 4:3,
presilovky a oslabenia: 0:0,