Marek Šebeňa Hokej

Poprad v Sklalici neuspel

Hneď v prých sekundách sa na skalickom zimnom štadióne začalo zostra

HK 36 Skalica – HK Poprad 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) Góly: 1. R. Školiak (R. Hartmann, Pálffy), 37. R. Hartmann (R. Školiak, Zálešák) – 20. Buc (Fabian) Vylúčení: 4:10 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Bundil, Stano, 2783 divákov

Skalica: Falter – Gründling, Hranáč, M. Výborný, Škápik, Škadra, R. Jendek, Schnabel, Gula – Pálffy, Zálešák, R. Hartmann – Lušňák, R. Školiak, D. Pašek – Kocák, Jarolín, T. Višňovský – Kutálek, Kostourek, Šátek Poprad: Šimonovič – Fabian, Jelínek, Jasečko, D. Brejčák, Michal Segľa, M. Žemba, Dora, Bartoň – Škovira, Klouda, A. Kroták – P. Svitana, Šechný, Igor Majeský – Mašlonka, Rataj, Marcel Haščák – Čížek, V. Žemba, Buc

Zálešák sa dostal do šance, bol však faulovaný a hlavný rozhodca poslal na trestnú hneď dvoch hráčov. Skaličania si túto šancu nenechali ujsť a už po 6 sekundách prekonal Šimonoviča strelou zblízka Školiak a otvoril tak skóre. Možnosť presiloviek sa v ďalších minútach opäť naskytla obom mužstvám, ani jeden tím ju však nevyužil. Domáci ukázali svoju prevahu v druhej polovici prvej tretiny, šance mali na hokejkách Lušňák a po chybe Šimonoviča i Jarolín, hosťujúci brankár však situáciu v oboch prípadoch zachránil. Skóre sa zmenilo až v poslednej minúte, keď o vyrovnávajúci gól na 1:1 sa postarala dvojica Buc – Fabian, ktorá v nájazde prekonala Faltera. I druhá tretina sa podobne ako prvá začala šancou na domácej strane a nasledným vylúčením. Túto výhodu však Skaličania nevyužili tak ako predtým. Hra sa trochu upokojila, ani jedno mužstvo si nevytvorilo vážnejšiu príežitosť a tak sa skóre nemenilo. V 25. min sa Pálffy s Hartmannom v situácii dvoch na jedného rútili na Šimonoviča, obranca hostí však zmaril útok. V neprehľadnej situácii sa snažili domáci ešte prepasírovať puk za chrbát hosťujúceho brankára a už už to vyzeralo, že Skaličania zvýšili svoj náskok a vsietili gól. Hlavný rozhodca po porade s videorozhodcom gól neuznal a tak stav zostával nezmenený. Ďalšie nepríjemné chvíle vytvorili Šimonovičovi Lušňák a Zálešák, opäť ani jeden nepozmenil stav zápasu. Na 2:1 zvýšil až pred bránou postavený Hartmann, ktorému v 37. min Školiak poslal perfektnú prihrávku a ten už len poľahky zblízka doklepol puk za Šimonovičov chrbát. Posledné sekundy druhej časti hry "KamzíciL znova znepríjemňovali Falterovi, ten však už žiadnu strelu za svoj chrbát nepustil. V tretej časti zápasu sa už skóre nemenilu, trestov sa ale udeľovalo ako maku. V 47. min putoval na trestnú Kocák, sily na ľade sa vzápätí vyrovnali, keď si faulom pomohol Šechný. O 3 min neskôr získali možnosť presilovky opäť Popradčania, ale Šechný túto možnosť svojim opäť pokazil. Záver zápasu už šance nepriniesol, domáci si strážili výsledok, hostia sa pokúsili o záverečný výpad v posledných sekundách, Skaličania však stav 2:1 už

Martin Pešout (asistent trénera Skalice): „Výsledok 2:1 je až veľmi upracovaný, v koncovkách sme neboli zlí, ale Šimonovič nám gól dať nedovolil a držal hostí až do konca zápasu v nádeji. V poslednej tretine sme si museli udržať výsledok, so skúseným mužstvom sa nám to i podarilo.“ Július Pénzeš (asistent trénera Popradu): "Ťažko sa nám hodnotí zápas, väčšina sa totiž odohrala v oslabení. Musím však povedať, že pri hre piatich proti piatim sme boli domácim vyrovnaným súperom, vytvorili sme si aj šance, ale góly sme nedali.