Marián Handzuš Hokej

Poprad v Trenčíne neúspešný, do semifinále Dukla

Trenčianski hokejisti v nedeľu skompletizovali semifinálovú štvoricu, keď v šiestom zápase štvrťfinále play off slovenskej extraligy zdolali Poprad vysoko 6:1 a celú sériu vyhrali 4:2. Dukla narazí na Slovan Bratislava, prvý zápas je na programe budú

Dukla Trenčín – HK AutoFinance Poprad 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)
Góly: 9. Gašparovič (Šťastný), 15. Hlubuček (Pardavý), 31. Sojčík (Tvrdoň), 45. Melichárek (Pardavý, Tybor), 55. Melichárek (Pardavý, Hlubuček), 60. Gašparovič (Šťastný) – 27. Kroták (Vaic, Svitana). Rozhodovali: Jonák, D. Konc, Stano, Novák, vylúčení: 7:6, navyše: Šťastný 10 min za nešportové správanie – Kroták 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 6080 divákov
Stav série: 4:2, postúpil Trenčín

Zostavy:
Dukla Trenčín: Kováč – Biro, Gabriš, Hlubuček, Nemčík, Bednár, Trefný, Nechala, Imrich – Fabuš, Melichárek, Pardavý – Daňo, Šťastný, Gašparovič – Tybor, Tvrdoň, Sojčík – Mikula, Filo, Fojtík
HK Autofinance Poprad: Melicherčík – Pentikäinen, Suchý, Kovačevič, Tavželj, Kramár, Fabian, Malina – Vandas, Koskinen, Kuľha – Svitana, Balán, Vaic – Škovira, Kroták, Svačina – Homa, Strömberg, Takáč

Prvú vážnejšiu príležitosť mal Kuľha, ale to bolo zo strany hostí na dlhé minúty všetko. Domáci hokejisti si počas presilovky v 5. minúte vytvorili tlak, no bez gólového efektu. Dukla však nepoľavila ani po jej konci, v 7. minúte sa Daňo s Filom pokúšali pretlačiť puk za Melicherčíkov chrbát. Popradský brankár ešte odolal, no o dve minúty neskôr už musel vyťahovať puk zo siete. Šťastný potiahol puk po mantineli, spoza bránky našiel Gašparoviča, ktorý prudkou strelou otvoril skóre duelu. Domácich gól nakopol a v ďalších minútach si vypracovali niekoľko sľubných šancí. Najväčšiu spálil Pardavý, ktorý išiel v 10. minúte sám na Melicherčíka. O niekoľko sekúnd neskôr domáci kapitán pripravil gólovú príležitosť aj Filovi, no ani on proti popradskému gólmanovi neuspel. Hostia boli bez pohybu a nedôrazní v osobných súbojoch. Na svoju pasivitu doplatili druhýkrát v 15. minúte, keď nechali Pardavého prejsť popri mantineli poza bránku, domáci kapitán nabil úplne voľnému Hlubučekovi a bolo 2:0. Tretí presný zásah mal v 16. minúte na hokejke Tvrdoň, no jeho strelu zastavil na čiare Fabian. Poprad si ešte v závere zahral presilovku, ale bez zakončenia.

V úvode druhého dejstva sa Pardavý s Melichárekom rútili dvaja na jedného, no druhý menovaný trafil len popradského brankára. Nevýrazní Popradčania sa ozvali až v 27. minúte a hneď z toho bol kontaktný gól. Výborná trenčianska obrana prvýkrát zaváhala, Vaic spoza bránky prihral Krotákovi a domáci kapitán prestrelil Kováča. Trenčanov však gól nezabrzdil a v 31. minúte zvýšili opäť na rozdiel dvoch vďaka pozornému Sojčíkovi, ktorý sa najlepšie zorientoval v mele pred bránkou hostí. Poprad mohol znížiť počas dvoch následných presiloviek, ale jeho hráčom chýbala tvorivosť a hlavne presnosť.

Trenčania si v treťom dejstve strážili náskok a zbytočne sa nehrnuli do útoku. Aj tak ale boli stále aktívnejší a v 45. minúte pridali štvrtý gól. Po chybe obrany hostí sa presadil Melichárek a rozhodol o tom, že do semifinále pôjdu trenčianski „vojaci“. To už sa zápas menil na trenčiansku exhibíciu a na tribúnach sa rozbehli mexické vlny. V 55. minúte počas presilovky pridal piaty gól Melichárek a skóre uzavrel Gašparovič.

Hlasy trénerov: ** Róbert Kaláber, tréner Trenčína: „Dnes sme boli jasne lepší a náš postup do semifinále je zaslúžený. Od druhého zápasu v sérii sme mali navrch, len sme sa nevedeli gólovo presadiť. Cieľ sme splnili, ale proti Slovanu určite zbrane vopred neskladáme.“ **
Ladislav Svozil
, tréner Popradu: „Dnes bol Trenčín lepší. Vytvoril si tlak a dal nám dva góly, takže nám sa potom už hralo ťažko. V celej sérii rozhodlo druhé stretnutie, v ktorom sme doma viedli 4:2, ale prehrali sme v nájazdoch. Tam sa to zlomilo v náš neprospech.“

Text: TASR Foto: TASR