Poprad valcuje naďalej: Tri body z Liptova

Rozbehnutí hokejisti HK Poprad cestovali na zápas 40. kola Tipsport ligy k susedom do Liptovského Mikuláša.

Ilustračný obrázok k článku Poprad valcuje naďalej: Tri body z Liptova

Priam ideálny vstup do zápasu mali Popradčania, ktorí išli do vedenia už v 3. minúte, keď Križana z ľavej strany prekvapil Štrauch. Domáci dokázali odpoveď v 10. minúte – Kriška zužitkoval prihrávku od Urama a blafákom na backhand nedal šancu Šúrekovi v popradskej bráne. Druhý útok domácich úradoval aj o necelé tri minúty, keď Kriška spomedzi kruhov namieril presne k ľavej tyči. Gólová prvá tretina na Liptove pokračovala, Svitna v 16. minúte z ťažkého uhla prekonal Križana.

Úvod druhej tretiny sprevádzali viaceré nepresnosti na oboch stranách. Do dobrého zakončenia sa dostali až domáci a to v 28. minúte, v ktorej Kadlubiak od modrej preveril Šúreka v bráne. Domáci hokejisti sa dostali do tlaku o pár sekúnd neskôr, ale v presilovke si gólovú šancu nevypracovali. Na opačnej strane sa strelecky prezentoval Hvila, ale s jeho pokusom si Križan v mikulášskej bráne poradil.

Tak ako v prvej tretine, tak aj v tej tretej sa “Kamzíci” gólovo presadili už po pár sekundách zásluhou Krotáka. Popradčania sa do dvojgólového vedenia mohli dostať o necelú minútu, keď Štrauch počas početnej výhody len tesne minul spomedzi kruhov Križanovu bránu. V 46. minúte držal stále v hre domácich brankár Križan, ktorý kryl pokus Mlynaroviča. V záverečnej päťminútovke sa Liptáci snažili o vyrovnanie, držali sa aj v útočnom pásme, ale po viacerých nepresnostiach sa k priamemu zakončeniu na Štraucha nedostali.

Róbert Spišák, tréner Liptovského Mikuláša: „Bol to ťažký, náročný a vyrovnaný zápas. Z nášho pohľadu bola rozhodujúca individuálna chyba, ktorá predchádzala tretiemu gólu, ktorý sme inkasovali hneď po prvom striedaní v tretej tretine. Chceli by sme sa posilniť ešte na poste obrancu, niečo máme rozpracované, ale zatiaľ ešte nemáme konkrétnu posilu.“

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Oba tímy mali na prípravu veľmi dlhý čas a chceli k zápasu pristúpiť koncentrovane. Podarilo sa nám v úvode streliť rýchly gól, ale vzápätí sme aj veľmi rýchlo prišli o vedenie. Myslím si, že z nášho pohľadu bola kľúčová bojovnosť každého hráča.“

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
Góly 10. Kriška (Uram), 13. Kriška (Nádašdi, Uram) – 3. Štrauch (Postnikov), 16. Svitana, 41. Kroták (Matúš Paločko, Troliga). Rozhodovali: Kalina, Valach – Jobággy, Korba, vylúčení: 3:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1360 divákov
Zostavy:
Liptovský Mikuláš: Križan – Mezovský, Šiška, Nádašdi, Makovský, Kadlubiak, Moravčík, Oravec, Uhrík – Ru. Huna, Cibák, J. Sukeľ – Kriška, M. Sukeľ, Uram – Števuliak, Stümpel, Ro. Huna – Lištiak, Piatka, Laco
Poprad: Šúrek – Guliaev, Fabian, Suchý, Dinda, Krempaský, Ježek, Postnikov, Mate. Paločko – Lichanec, Zagrapan, Hvila – Kroták, Troliga, Matú. Paločko – Bondra, Murček, Vorobyev – Svitana, Mlynarovič, Štrauch