Poprad vydrel víťazstvo v Martine. V nájazdoch rozhodol Hrehorčák

Martin, v poriadne omladenej zostave, v ktorej chýbalo šesť hráčov zo stabilného kádra, dokázal hrať v prvej tretine rovnocennú partiu s favoritom spod Tatier. Poprad viedol o jeden gól až do 59. minúty. Pri hre bez brankára Martin vyrovnal. O výhre Popradu rozhodol v nájazdoch Hrehorčák.

Ilustračný obrázok k článku Poprad vydrel víťazstvo v Martine. V nájazdoch rozhodol Hrehorčák

MHC Mountfield Martin – HK Poprad 1:2 pp a sn (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 59. Fujerík – 21. Štals, rozh. nájazd Hrehorčák. Vylúčení: 2:9 navyše Kroták (Poprad) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Gavalier, Smerek, 1500 divákov

V úvodnej desaťminútovke boli hostia nebezpečnejší. Pozornosť Čecha vyskúšal dvakrát Kroták a raz Hrehorčák, kým Štals vo výbornej príležitosti minul. Na druhej strane ohrozili Sidora Dírer a Cíger. Druhá desaťminútka patrila prekvapujúco domácim. Markovič v 15. minúte a po ňom Fujerík o dve minúty neskôr však zaváhali pred bránkou hostí a prvá tretina sa skončila bez gólov.

Druhú časť začali lepšie skúsenejší hostia. V 21. minúte Lotyš Štals využil chybu domácich a otvoril skóre stretnutia. O dve minúty neskôr mohol vyrovnať Markovič, ale minul prázdnu bránku Popradu. Potom mali viac z hry skúsenejší „kamzíci“, Čech bol však na mieste najmä pri pokusoch Štalsa v 32. a Vaica v 36. minúte. Za Martinčanov kontroval dvakrát ofenzívnym výjazdom Brcko a raz Ďatelinka, Sidor však s ich pokusmi nemal problém. Martin potom nevyťažil nič ani zo 40-sekundovej presilovky 5 proti 3, hoci Brckovu strelu v 35. minúte zastavila až žŕdka Sidorovej bránky.

V úvode tretej tretiny mohli definitívne rozhodnúť o víťazstve hostí Hrehorčák a Štals, ale Čech ich vychytal. Aj v zostávajúcom priebehu boli gólmani veľkými oporami svojich tímov. Martin sa nevzdával, príkladne bojoval a dočkal sa zaslúženej odmeny, keď pri hre bez brankára v presilovke 6 proti 4 88 sekúnd pred koncom Fujerík vyrovnal.

V predĺžení gól nepadol, a tak o šťastnom víťazstve hostí rozhodol v deviatom nájazde Hrehorčák.

Daniel Babka, tréner Martina: „Z našej strany to bol upracovaný hokej. Nevyužili sme množstvo príležitostí. Súper potrestal naše zaváhanie v obrannom pásme, a tak sme prehrávali. V závere sme sa zlepšili v pohybe i dôraze a zaslúžene sme vyrovnali. V nájazdoch sme dvakrát viedli, ale potom sme sa už nepresadili. Naše mladé mužstvo dáva hokeju veľa, a preto by si hráči zaslúžili väčšie uznanie a povzbudenie od divákov.“

Milan Jančuška, tréner Popradu: „Do Martina sme prišli vyhrať. Viedli sme 1:0 a mohli sme rozhodnúť v riadnom hracom čase, ale v koncovke sme sa trápili. Martin nakoniec vyrovnal pri hre bez brankára. Počet vylúčených 2:9 je pre mňa silnou kávou. Teší ma, že v samostatných nájazdoch rozhodol o dvoch bodoch pre nás mladý Hrehorčák svojím prvým extraligovým gólom.“