Marek Šebeňa Hokej

Poprad vyhral na ľade Zvolena

Takmer poloprázdny štadión videl podpriemerný hokej.

HKm Zvolen – HK Poprad 1:3 (0:3, 0:0, 1:0) Góly: 57. L. Čierny (Otčenáš, V. Baláž) – 5. Pavol Segľa (Rataj), 10. Pavol Segľa (D. Brejčák, Šechný), 17. Klouda (Fabian, Škovira) Vylúčení: 4:4, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška – Brath, Novák, 915 divákov

Zostavy: Zvolen: J. Laco – L. Čierny, Juraško, Horáček, Hraško, Huba, Cebák – Uusivirta, Ľ. Hurtaj, Gálik – V. Baláž, F. Turek, Otčenáš – Marek Haščák, Kóňa, Pavliš – Marcinek, Haas Poprad: Šimonovič – Fabian, J. Brejčák, Jasečko, D. Brejčák, M. Segľa, Kramár – Škovira, Klouda, Buc – Lapšanský, Šechný, A. Kroták – Pavol Segľa, Rataj, Marcel Haščák – Mašlonka, Slaninák, Čížek

Prvú šancu mali domáci v 3. minúte, keď sa Turek ocitol sám pred Šimonovičom, ale neskóroval. Popradčania boli mimoriadne efektívni: v 5. minúte Rataj vyhral buly, puk poslal Pavlovi Segľovi, ktorý z dvoch metrov z rohu kruhu otvoril skóre. V 10. minúte hostia využili presilovku a úplne voľný Pavol Segľa strelil zblízka svoj druhý gól. V 11. minúte po veľkej chybe Zvolena v defenzíve neskóroval Kroták, na opačnej strane mohol znížiť domáci Gálik. V 17. minúte dostali domáci tretí úder a opäť v presilovke. Fabiánovu strelu zvolenský brankár J. Laco ešte vyrazil, ale na dorážku Kloudu už nedočiahol. V II. tretine hŕstka domácich priaznivcov odmenila výkon HKm piskotom. V 23. minúte mal Pavol Segľa na hokejke hetrik, ale v oslabení neuspel. Poprad hral lepšie a mohol zvýšiť svoje vedenie v 34. minúte, keď Marcel Haščák netrafil puk pred odkrytou zvolenskou bránkou. Domáci mali šancu na zníženie v 36. minúte, ale Pavlišovi pred Šimonovičovou bránkou skĺzol puk z hokejky. Kóňa potom ešte dorážal, ale jeden z Popradčanov zachraňoval na bránkovej čiare. V III. tretine ukázali Popradčania festival nepremenených šancí, dve mal na hokejke Kroták a po jednej Klouda a Rataj. Zvolen strelili čestný gól v 57. minúte, keď napriahol obranca Čierny od modrej čiary a tečovaný puk prekvapil gólmana Šimonoviča. Domáci sa pokúsili o power-play (trvala 1:15 min), ale mali iba jednu biednu šancu.

Hlasy: Ernest Bokroš (tréner Zvolena): „Hráči mali snahu a chceli zápas vyhrať, ale po zbytočných vylúčeniach v prvej tretine sme prehrávali 0:3. V situácii, v akej sme, takýto vývoj s hráčmi zamáva. Cítili tlak, že musia s výsledkom niečo urobiť aj s ohľadom na postavenie v tabuľke. Prihrávali si nepresne, obrancovia robili chyby a útočníci nedostávali dobré puky dopredu. Čaká ma s tímom ešte veľa práce, táto sezóna bude pre Zvolen veľmi ťažká. Pochváliť môžem brankára Jána Laca.“ Vladimír Klinga (tréner Popradu): „Chceli sme nadviazať na dobrý výkon z nedele proti Slovanu, v ktorom sme inkasovali rozhodujúci gól štyri sekundy pred koncom. Vo Zvolene sme boli aktívni s dobrým pohybom, podarilo sa nám v prvej tretine vsietiť tri góly, čo bolo kľúčové. Potom sme sa snažili využívať chyby v domácej defenzíve, hrať zodpovedne zozadu. Obranná hra sa nám darila a tri body zo zvolenského ľadu sú zaslúžené.“