Poprad vyhral nad Slovanom

Prvé víťazstvo Popradu na domácom ľade v tejto sezóne si užili hráči aj diváci.

HK AutoFinance Poprad – Slovan Bratislava 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

Góly: 4. Hellström, 36. Kroták, 37. Vandas, 46. Kuľha, 60. Škovira – 42. Šatan, 57. Kukumberg. Rozhodovali: Hríbik, Hradil – Gajan, M. Grečko, vylúčení: 12:8, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 4200 divákov

V prajnej diváckej kulise sa oba tímy pustili s chuťou do hokeja. Úvodné šance si vypracovali domáci, čoho výsledkom bol úvodný gól Hellströma, ktorého strela od modrej sa zastavila až v sieti. V 7. minúte mohol vyrovnať Šatan s Lipianskym, ale akciu pred bránkou prekombinovali. Popradčania boli aktívnejší a vypracovali si viacero nebezpečných príležitostí, s ktorými si však Galbraith poradil.

V úvode prostrednej časti bol v permanencii pre zmenu Melicherčík, keď sa musel obracať pri šanciach Kudrnu, Šatana a Hudeca. Popradčania poľavili v tempe a ponúkli hosťom prevziať iniciatívu. Zápas sa zároveň pritvrdil, oba tímy dohrávali osobné súboje, pribúdala nervozita a hráči na trestnej lavici. Práve početná výhoda pomohla herne trápiacemu sa Popradu k druhému gólu, keď Kroták z ľavého kruhu prestrelil Galbraitha. Hneď po buly mohol znížiť Šatan a z následného protiútoku bol blízko ku gólu Kuľha. O minútu nato obrana hostí pozabudla na Vandasa, ktorý sa pohral s Galbraithom a zvýšil na 3:0.

V treťom dejstve zaskočil Slovan domácich, keď teč Šatana priniesol zníženie na 3:1. Šancu na obrat im však v 46. minúte zahasil v presilovke delovkou od modrej kanonier Kuľha. V závere tretiny mal Slovan po sérii faulov Popradu výhodu viac takmer 4-minútovej presilovky o dvoch hráčov. Tú v 57. minúte využil Kukumberg strelou do šibenice na druhý gól hostí. V 60. minúte sa počas snahy Slovana o vyrovnanie dostal do úniku Škovira, ktorý rutinérsky premenil na piaty gól Popradu.

Ladislav Svozil (tréner Popradu): „My sme mali z domáceho zápasu trochu obavy, pretože po sérii zápasov vonku nie je jednoduché odohrať zápas na užšom klzisku. V prvej tretine sme súpera nepúšťali do väčších šancí. Dôležité najmä pre mladších hráčov bolo, že sme sa dostali do vedenia. Slovan nás v druhej časti neskutočne zatlačil, ale po druhom góle z chlapcov spadla nervozita. Zápas sme už mali v rukách, i keď sme si ho v závere dosť skomplikovali.“

Miroslav Mosnár (asistent trénera Slovanu): „Poprad vstúpil vo fantastickej atmosfére do zápasu lepšie a po našej chybe v strednom pásme skóroval. Druhú časť sme začali dobre, no inkasovali sme dva góly. Chlapcom nemôžem uprieť snahu ani bojovnosť, ale chýba nám ľahkosť, či nápad v koncovke, ťažko sme sa presadzovali v útočnom pásme.“

Foto : Ľuboš Pitoňák