Poprad zaknihoval druhú prehru v rade. Vonku nestačil na Zvolen

Kamzíci nestačili v nedeľu vonku na Zvolen. Po dobrom úvode stretnutia a Tomasovom góle sa hráči Zvolena pozbierali a vyrovnali. Dva góly v popradskej bráne v druhej tretine dodali viac pokoja na zvolenské hokejky. Gól do prázdnej brány bol už iba če

Na zvolenskom štadióne zažívali diváci domácu premiéru dosť rozpačito. V 10. min úplne voľný Tomas strelil úvodný góĺ hostí, ktorý predznamenali šance Paločka a Skokana. Našťastie v 13. min zavelil na zvrat presnou muškou Mucha, v presilovke trafil pod žŕdku a akoby po transfúzii dodal spoluhráčom obohatenú krv.

Trvalo síce dosť dlho kým sa pozbierali, ale najmä záver druhej tretiny stál za to. Najskôr si niečo aj vytrpeli a najmä v úvode druhej dvadsaťminútovky ich presilovka o dvoch hráčov vyzerala mizerne. V 37. min L. Zuzin vyrazený puk poslal do prázdnej bránky a prestíž fínskeho gólmana Nikkiläho utrpela o necelú minútu neskôr po málo vídanej bombe obrancu Juraška. Popradčania trpeli dosť na nevyužívanie šancí, v 15. min Gríger neprekonal Šimka, v 36. min zasa Skokanov gól rozhodca neuznal, vraj pre hru vysokou hokejkou. Zvolenčania si vypracovali viac čistých možností, najmä L. Jurík sa predbiehal v ich zahadzovaní a v mikrosúbojoch s brankárom Nikkiläm ťahal zakratší koniec.

V úvode tretej tretine nepomohla ‚kamzíkom‘ ani 96-sekundová presilovka piatich na troch, v 44. min v oslabení Klouda nepremenil samostatný nájazd. Záverečný tlak hostí komplikovali vylúčenia, domáci mali tak menej starostí a nezabudli ja naďalej dotierať, v 52. min učebnicovo Hraško, no Nikkilä jeho teč i dorážku zneškodnil. Jedna z posledných príležitostí hostí sa naskytla šesť minút pred koncom pri presilovke, vyznela otrasne, a tak Zvolenčania pokojne dokorčuľovali do víťazného konca. Menšia komplikácia nastala 35 sekúnd pred koncom pri vylúčení domáceho Juraška a pri power play hostí, no cez celé ihrisko spečatil víťazstvo Zvolena Chovan.

Video + foto z posledného domáceho zápasu HK Poprad – HC Košice si môžete pozrieť [link=http://www­.poprad24.sk/clan­ky?extend.143214]TU![­/link]

HKM Zvolen – ŠKP Poprad 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 13. Mucha, 37. L. Zuzin, 38. Juraško, 60. CHovan – 10. Tomas. Rozhodcovia Jura – Bogdaň, Smrek, vylúčení 8:10, navyše Brabenec 10 min za úder do hlavy a krku – Klouda 10 min za nešportové správanie, Skokan 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky 1:0, v oslabení 1:0, zmeny: od 15. navyše Méry, Pichnarčík (obaja Zvolen), 1435 divákov.

Zostavy: HKM Zvolen: **Šimko – Hraško, Juraško, Pokovič, Výborný, Šiška, Mucha – Puliš, Brabenec, Podkonický – P. Zuzin, L. Jurík, Chovan – Škvaridlo, M. Jurík, L. Zuzin – Sikela, Huňady, Ďaloga