Popradčania v Košiciach neprekvapili. Dokázali tam streliť len jeden gól

Popradčanom dnes v Košiciach opäť chýbali skúsení útočníci Bartečko s Krotákom a v bránke dostal príležitosť René Svoboda.

Ilustračný obrázok k článku Popradčania v Košiciach neprekvapili. Dokázali tam streliť len jeden gól

Úvodné minúty patrili Košičanom. V 4. minúte mal Spilar ľahkú prácu, keď do odkrytej bránky poslal odrazený puk – 1:0. Krátko na to sa obranou hostí preštrikoval Hrnka, ale Svoboda jeho pokus zmaril. Na popradskom brankárovi následne stroskotal aj Jenčík a úspešný nebol ani na opačnej strane Popradčan Lantoš. Sľubnú príležitosť na vyrovnanie mal v 13. minúte Heizer, no v dobrej pozícii nenamieril presne. Hostia sa v druhej polovici prvej tretiny osmelili, ale vyrovnať nedokázali.

V 22. minúte dokumentoval svoju hernú pohodu Hrnka, ale jeho pokus o efektné „Granlundove“ zakončenie nebol úspešný. V 30. minúte nevyrovnal ani Koyš, ktorý márne dorážal odrazený puk. V ďalších minútach sa hostia nechávali vylučovať a Košičania trestali. V presilovke piatich proti trom nedal obranca Deyl šancu Svobodovi a tvrdou strelou upravil na 2:0. O dve minúty si Šoltés vypýtal prihrávku od Boltuna a naložil s ňou ideálne – 3:0. V závere druhej časti hrali Košičania ďalšiu presilovku o dvoch hráčov. Deyl tentoraz vrátil puk Spilarovi a jeho strela bez prípravy znamenala stav 4:0.

Domáci kontrolovali vývoj zápasu a Popradčanom veľa nedovoľovali. Svojho prvého gólu v sezóne sa v 47. zápase dočkal košický obranca Mikuš, ktorý v 44. minúte prestrelil Svobodu – 5:0. Aj hostia mali k dispozícii presilovku o dvoch hráčov. V 55. minúte strieľal tvrdo obranca Fabian, ale Halász bol pozorný. Hostia však zovreli trojicu domácich hráčov a po Rapáčovej prihrávke sa zblízka presadil Paukovček – 5:1. Posledné slovo však mali domáci. V 60. minúte najskôr Hrnka zakončil peknú akciu Košičanov a na konečných 7:1 uzavrel strelou spomedzi kruhov Šoltés.

Marcel Šimurda, asistent trénera HC Košice: „Od úvodu a počas celého zápasu sme hrali aktívne. Vytvorili sme si tlak a viaceré šance. Súper hral bojovne a hrozil protiútokmi. O výsledku dnešného zápasu rozhodla druhá tretina.“

Pavel Paukovček, tréner HK Poprad: „Ťažko sa hodnotí zápas, ktorý prehráte 1:7. Je to však odzrkadlenie kvality kádra Košíc a našej kvality.“

HC Košice – HK Poprad 7:1 (1:0, 3:0, 3:1)
Góly: 4. Spilar (Jenčík, Bartoš), 34. Deyl (Spilar, Bartoš), 36. Šoltés (Boltun, Cebák), 40. Spilar (Deyl, Jenčík), Mikuš (Bicek), 60. Hrnka (Suja, Bicek), 60. Šoltés – 57. Paukovček (R. Rapáč, Fabian). Rozhodovali: Konc, Lokšík – Rovenský, Bogdaň, vylúčení: 5:8 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 3312 divákov.

HC Košice: Halász – Dudáš, Deyl, Šedivý, Jankovič, Cebák, Mikuš – Spilar, Jenčík, Bartoš – Bicek, Suja, Hrnka – Milý, Češík, Varga – Hričina, Šoltés, Boltun
HK Poprad: Svoboda – Fabian, Jaborník, Dinda, Suchý, Fabian, Kasík, Gáborčík, D. Šterbák – Paločko, Lantoš, Števuliak – Malina, Paukovček, R. Rapáč – Koyš, Heizer, Štrauch – Achs, Toma, Malina