Monika Vengrínová Iné športy

Popradská hekojebalová liga: Posledné dve kolá zamiešali poradie v tabuľke

Posledné dve nedele opäť patrili hokejbalu. Chalani z Popradskej hokejbalovej ligy tak majú za sebou tretie i štvrté kolo jesennej časti. Minuloročný víťaz je aktuálne na treťom mieste. Na čelo tabuľky sa prebojoval tím Hbc Sobota.

Ilustračný obrázok k článku Popradská hekojebalová liga: Posledné dve kolá zamiešali poradie v tabuľke

V PHbL sa stretli v rámci 3. kola minuloročný víťaz pod novým názvom Aqualand Predators Poprad a dlhoročná stálica ligy HK Storm.

Zápas mal vyrovnaný priebeh celé dve tretiny, o jeho víťazovi rozhodol gól v druhej tretine z hokejok predátorov. Soboťania začali proti Luniku veľmi dobre a po dvoch tretinách bolo 4:0.

Znova sa však v ich hre prejavila chronická choroba s poľavením a súper v záverečnej časti hry mohutne finišoval. Napokon sa mu podarilo dvomi gólmi iba zdramatizovať priebeh stretnutia.

Súboj tímov bez víťazstva medzi Veľkou a SOS sa niesol prekvapivo v jednoznačnej réžii mladíkov z tímu nováčika, ktorí si víťazstvom priblížili cieľ postúpiť do play-off. Posledný duel hracieho dňa postavil proti sebe dvoch rovnocenných súperov.

Tesnú výhru si pripísali hráči Leopoldova zásluhou dvojgólového strelca Romana Šoltýsa.

Výsledky 3. kola

HK Storm – Aqualand Predators Poprad 3:4 (2:2, 0:1, 1:1), góly: Bombara, Pešta, Depta – Leszko, Korenko, Škovira, Roháčik,
Hbc Sobotskí draci 1256 – HC Lunik 4:2 (2:0, 2:0, 0:2), góly: Baran, Sminčák, Čistý, Buc M. – Bartečko T.,
Hbk Veľká – SOS 1:6 (0:2, 0:1, 1:3), góly: Ihnačák D. – Dziak M. a Parízek po 2, Matejko, Antoška,
Fanklub Poprad – Leopoldov 2:3 (0:1, 1:2, 1:0), góly: Spišiak, Lipár – Šoltýs R. 2, Kuzmik.

Popradská hokejbalová liga má za sebou aj štvrté kolo

V prvom zápase hracieho dňa začali lepšie fanklubáci, ktorí sa ocitli na samom dne tabuľky. Prvá tretina im vyšla podľa predstáv, keď viedli rozdielom dvoch gólov. Hráči HC Lunik postupne otočili vývoj stretnutia štyrmi gólmi v rade a zaslúžene vyhrali.

Druhý duel ponúkol stretnutie medzi prvou Hbc Sobota a nováčikom ligy. Ten začal zápas prekvapivo gólom a svojím dobrým pohybom robil Sobotským drakom problémy. Po pomalom rozbehu napokon potvrdili svoje kvality a do siete súpera poslali sedem gólov.

Posledný duel bol jednoznačne v réžii predátorov, ktorí v súboji dominovali vo všetkých herných činnostiach a postupne zvyšovali skóre až na konečných 15:1. V zápase sa zaskvel Miroslav Škovira (4+2).

Zápas medzi HK Storm a Dinamom sa preložil na nedeľu po skončení budúceho 5. kola PHbL. Voľno mal tentoraz tím Leopoldov.

Výsledky 4. kola

HC Lunik – Fanklub Poprad 4:2 (0:2, 2:0, 2:0), góly: Bončo, Zeman, Bartečko T., Štrbka P. – Lipár, Štefaňák,
S.O.S. – Hbc Sobotskí draci 1256 2:7 (1:2, 1:2, 0:3), góly: Body, Tomek – Buc M., Skokan J. a Sminčák po 2, Čistý, Jurský,
Aqualand Predators Poprad – Hbk Veľká 15:1 (3:1, 4:0, 8:0), góly: Škovira 4, Korenko M., Neubeler a Vojčík S. po 2, Bednár, Kiška J., Leszko, Roháčik, Vojčík R. – Šebest L.

1. Hbc Sobota 4 4 0 0 0 24:9 12
2. HC Lunik 4 3 0 0 1 18:13 9
3. Aqualand 3 2 0 0 1 23:9 6
4. Leopoldov 3 2 0 0 1 18:10 6
5. Dinamo 2 2 0 0 0 10:4 6
6. HK Storm 3 1 0 0 2 17:12 3
7. S.O.S. 4 1 0 0 3 10:23 3
8. Fanklub 3 0 0 0 3 6:12 0