Druhý týždeň jesennej časti hokejbalovej ligy majú hráči za sebou. Tentokrát sa proti sebe postavil Leopoldov a Hbc Sobotskí draci, skúsení HK Storm a mladý tím S.O.S., minuloroční finalisti Aqualand Predators Poprad a Dinamo a napokon Hc Luník a Hbk Veľká.

Ilustračný obrázok k článku Popradská hokejbalová liga pokračovala druhým kolom. Žiadne prekvapenie sa nekonalo

Leopoldov – Hbc Sobotskí draci 1256 3:8 (0:1, 1:4, 2:3)
Góly: Knurovský 2, Svitana L. – Skokan J., Sminčák 2, Buc M. 2, Baran 2, Šmelko

Už prvý duel dňa sľuboval kvalitný hokejbal. Oba tímy sa do zápasu pustili s vervou, uspieť chceli rovnako Sobotskí draci, ako Leopoldov. Proti hráčom Leopoldova však napokon zahrala absencia ich gólmana Pristaša, za ktorého napokon do bránky nastúpil jeden z hráčov Bohumil Melcher. Ten inkasoval až osem gólov.

S.O.S. – HK Storm 2:10 (1:3, 1:4, 0:3)
Góly: Matejko, Antoška – Barč L. 2, Valek, Depta M. 3, Pichnarčík 3, Hudák

V nevyrovnanom zápase skúseného mužstva HK Storm a mladých hráčov z tímu S.O.S. sa žiadne prekvapenie nečakalo a ani sa napokon nekonalo. Jednoznačné víťazstvo 10:2 si odniesli chalani z HK Storm. V drese S.O.S. sa strelecky presadila nová posila Miroslav Antoška, u súpera sa darilo Pichnarčíkovi a Martinovi Deptovi, ktorí si na svoje konto pripísali hetrik.

Aqualand Predators Poprad – Dinamo 4:5 (1:0, 1:2, 2:3)
Góly: Bednár M., Roháčik F. – Lipták M. 4, Pospíšil

Veľmi vyrovnaný zápas minuloročných finalistov sa niesol najmä v duchu vylučovania na oboch stranách, keď bolo udelených až 114 trestných minút. Zápas otvárali Aqualand Predators a na začiatku druhej tretiny už viedli 2:0. Počas vylúčení však Dinamo výsledok otočilo a gólová naháňačka pokračovala až do konca zápasu. V hre bez brankára sa Predátorom napokon nepodarilo vyrovnať. V zápase vyčnieval najmä strelec štyroch gólov Matúš Lipták.

HC Lunik – Hbk Veľká 6:3 (0:2, 6:0, 0:1)
Góly: Zadžora R., Bartečko T., Giacko, Duda J. 2, Štrbka P

Chalani z Hbk Veľká tak, ako minulý týždeň, aj tentokrát nastúpili v improvizovanej zostave a pre nepovolenú výstroj jedného z hráčov začali zápas štyroch proti štyrom. Prvú tretinu hokejbalisti Lunika podcenili a prehrali ju 0:2. Postupne však Veľkej odchádzali sily, čo naplno využil HC Lunik, ktorý druhú tretinu vyhral 6:0. O výsledku tak už bolo rozhodnuté. Voľno mal tentoraz Fanklub Popradu.