Martin Sýkora Iné športy

Popradské karate sa v uplynulom období darí: Shihanisti s tuctom medailí

Poslednú májovú nedeľu vycestovali pretekári Karate klubu Shihan Poprad do Šurian, kde sa na MSR Shito Ryu karate asociácie bojovalo o miestenky na júnové ME Shito Ryu karate federácie.

Ilustračný obrázok k článku Popradské karate sa v uplynulom období darí: Shihanisti s tuctom medailí
Zdroj: Shihan Poprad

Popradčania si v Šuranoch počínali nadmieru úspešne. Medailové ťaženie odštartovali v kategóriách súborného cvičenia kata. Simona Bednarčíková medzi staršími žiačkami a Vanesa Jankurová medzi kadetkami nenašli premožiteľku a svoje kategórie s prehľadom vyhrali. Ďalšie zlato pridala trénerka Andrea Glatzová v kata žien Masters nad 35 rokov. Samuel Bednarčík v kata kadetov skončil strieborný.

„Popoludňajší program patril športovému zápasu kumite, kde popradskí karatisti žali ďalšie úspechy. Veronika Jalowiczorová a Ema Zacharová medzi staršími žiačkami do 37 kg vybojovali bronzové medaile. Ďalší bronz pridala Barbora Glatzová v kategórií starších žiačok do 45 kg,“ informoval Ján Glatz zo Shihanu Poprad.

Shihan Poprad v Šuranoch 05/2017
10

V kategórií starších žiakov do 43 kg skončil Filip Chudík strieborný a bronz v tejto kategórií do popradského tábora vybojoval ešte Martin Stříž. Adam Chudík medzi mladšími dorastencami skončil strieborný, rovnako ako Kristína Tapferová medzi mladšími dorastenkami nad 48 kg. „Čierneho Petra si vytiahol v kategórií mladších dorastencov nad 50 kg Marko Jalowiczor, ktorého v poslednej sekunde vyhratého, eliminačného zápasu diskvalifikovali pre vystúpenie zo zápasiska,“ opísal smolný moment Glatz. Poslednú medailu pre popradské farby vybojoval František Smik, ktorý medzi mužmi nad 80kg skončil bronzový. Trinásti Shihanisti si tak v Šuranoch vybojovali tucet medailí a zároveň tucet postupov na Európske Majstrovstvá Shito Ryu karate federácie.