Martin Sýkora Hokej

Popradskí hokejisti nevyhrali ani na juhu: Z víťazstva sa tešili Nové Zámky

V 50. kole najvyššej slovenskej hokejovej ligy zavial ligový vietor Popradčanov do Nových Zámkov. S jedným streleným gólom sa kamzíkom bodovať nepodarilo.

Ilustračný obrázok k článku Popradskí hokejisti nevyhrali ani na juhu: Z víťazstva sa tešili Nové Zámky

Už po troch minútach sa dostali domáci do presilovky vďaka dravému prieniku Dubeca, využiť sa im ju nepodarilo. Na druhej strane, po úspešnom oslabení zvýšili Popradčania tempo a preverili domáceho Lundströma niekoľkými štipľavými strelami. V polovici prvej tretiny sa ocitol v dobrej pozícii pred Fokinom navrátilec do Nových Zámkov Svoboda, no puk z jeho hokejky letel mimo. Štyri minúty pred koncom úvodnej tretiny mali domáci možnosť vyše minútovej presilovej hry o dvoch hráčov, ktorú po 14 sekundách využil tvrdým príklepom z prvej Drtina.

V úvode druhej časti hry sa v útočnom pásme dostal k puku McParland a z otočky prekvapil Fokina v bránke Popradu. O niekoľko okamihov neskôr prepadli Popradčania v útočnej tretine, Kytnár so Saarinenom sa vyrútili do útoku, Fokin ich pokusy kryl, na Cardwellovu dorážku však už nestačil. Domáci boli naďalej aktívni, po Svobodovom pokuse minul odkrytú popradskú bránu Čaládi. Dobrý pokus mal spomedzi kruhov Ježek, no Lundström zasiahol betónom. V polovici stretnutia predviedol domáci gólman vynikajúci zákrok lapačkou, keď o gól obral Krotáka. V 35. minúte sa radovali aj hostia, spomedzi kruhov prestrelil domáceho brankára Hvila. Domáci na to však rýchlo zareagovali, Maier spoza bránky našiel Dubeca a ten zblízka poslal puk medzi Fokinove betóny.

V 42. minúte sa pekne preštrikoval pred domáceho Lundströma Štrauch, nezakončil však presne. Na druhej strane kontroval strelou bez prípravy Kučkin, jeho pokus bol však zblokovaný. O pár minút neskôr predviedol ďalší perfektný zákrok Lundström, keď vygumoval Štraucha, ktorý sa ocitol vo vyloženej šanci. Domáci mohli pridať ďalší gól po Kučkinovej prihrávke spoza brány a McParlandovom zakončení. Skóre sa však už nezmenilo a Novozámčania svoje trojgólové vedenie ustrážili.

HC Nové Zámky – HK Poprad 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Góly: 16. Drtina (Cardwell, Paulovič), 22. McParland (Makovský), 24. Cardwell (Saarinen, Kytnár), 37. Dubec (Maier, Dom. Rehák) – 35. Hvila (Troliga). Rozhodovali: Baluška, D. Konc – Výleta, J. Tvrdoň, vylúčení: 4:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1425 divákov

Nové Zámky: Lundström – Cardwell, Drtina, Maier, Sandgren, Denis Rehák, Makovský, Tábi, Sucharda – Paulovič, Kytnár, Saarinen – Kučkin, Novotný, Hujsa – Čaládi, Svoboda, McParland – Fábry, Dominik Rehák, Dubec
Poprad: Fokin – Fabian, Guliajev, Ibragimov, Davydov, Dinda, Suchý, Ježek, Pokovič – Lichanec, Zagrapan, Henderson – Matúš Paločko, Bjalončík, Kroták – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Troliga, Murček, Hvila

Štefan Mikeš, tréner Nových Zámkov: „Z nášho pohľadu to bol dobrý zápas. Obe mužstvá mali možnosti, tlačili sa dopredu a vytvárali si dobré príležitosti. Rozhodli úvodné minúty druhej tretiny, keď sa nám podarilo streliť dva góly. Potom sme síce urobili nejaké chyby, ale ubránili sme to a dokonca sme dali ešte jeden gól navrch. Myslím, že veľmi dobre sme bránili predbránkový priestor, čo bolo veľmi dôležité. Mali sme ešte aj nejaké príležitosti v ďalších presilových hrách, ale súper hral oslabenia veľmi dobre. S tromi bodmi sme samozrejme veľmi spokojní.“
Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Naši chlapci preukázali v dnešnom zápase snahu, myslím si, že z aktivity, ktorú sme mali, sme si dokázali vytvoriť dosť gólových šancí. Početnosť striel bola dobrá, avšak brankára sme dokázali prekonať iba jeden raz. Brankár bol dnes podľa mňa výraznou oporou domácich. Prehrali sme vďaka tomu, že sme dostali gól v oslabení 3 na 5, potom prišli dve naše zaváhania v obrannom pásme, po ktorých sme dvakrát z dorážok inkasovali. Nemôžem povedať, že naši brankári chytali zle, ale brankár súpera chytal výborne a dokázal pochytať aj nemožné šance. Súper vyhral zaslúžene. S produktivitou, akú máme, vyhrávať zápasy nemôžeme.“