Popradskí hokejoví kamzíci prišli o tradičného súpera: Martin v extralige končí

Predstavitelia hokejového klubu MHC Martin definitívne vzdali snahu o záchranu A-tímu v Tipsport Lige. Chcú v meste zachovať aspoň mládežnícke výbery.

Martin Sýkora
Ilustračný obrázok k článku Popradskí hokejoví kamzíci prišli o tradičného súpera: Martin v extralige končí
Zdroj: TASR

Zástupcovia martinských klubov MHC a MHA sa na utorkovom stretnutí dohodli, že chcú v nasledujúcej sezóne prevádzkovať extraligové mužstvá dorastencov a juniorov a tím MHC Martin do 23 rokov, ktorý by mal účinkovať v 1. hokejovej lige. „Tento plán prezentovali zástupcovia MHC Martin aj vedeniu SZĽH, ktoré by malo o tom rozhodnúť na zasadnutí Výkonného výboru 2. augusta,“ uvádza sa v stanovisku na novej facebookovej stránke. V minulom ročníku účinkovalo v 1. lige martinské béčko.

A-tím pod hlavičkou MHC Martin však končí. „Žiaľ, vzhľadom k súčasnej situácii v meste Martin, finančným podmienkam klubu a možnostiam podpory v regióne nebude ďalej MHC Martin prevádzkovať extraligové A-mužstvo, ale pevne dúfame, že sa táto situácia zmení a v budúcich sezónach sa podarí hokejovú extraligu do Martina vrátiť. Dúfame, že činnosť našich martinských extraligových mládežníckych mužstiev a možnosť pre našich mladých odchovancov hrať 1. ligu mužov budú pre pravého martinského hokejového fanúšika dôvodom na zachovanie podpory hokeju v našom meste a v budúcnosti sa budeme môcť opäť raz tešiť zo semifinále extraligy, ako sa nám to podarilo vo fantastickej uplynulej sezóne,“ napísali zástupcovia klubu na facebooku.

Už dávnejšie Pro-Hokej ako riadiaci orgán najvyššej slovenskej súťaže neodporučil udeliť MHC Martin licenciu na nasledujúcu sezónu Tipsport Ligy, keďže nesplnil príslušné podmienky. Dôvodom boli nevyrovnané záväzky voči hráčom. Tí na minulotýždňovej tlačovej konferencii vyhlásili, že sú ochotní vzdať sa 40 percent z meškajúcich odmien, aby pomohli zachrániť hokej v meste.

Desiatym účastníkom TL by tak mohla byť Detva, účastník baráže už prejavil záujem o vstup do najvyššej súťaže.

Zdroj: TASR

Odporúčame