Popradskí juniori v derby úspešnejší

HK ŠKP Poprad – HK Spišská Nová Ves 6:5 (2:2, 3:3, 1:0) V podtatranskom derby v 3. kole nadstavby juniorov kamzíci dokázali zdolať súpera zo Spiša tesným rozdielom, hoc na ľade mali viac z hry, pykali za chyby v obrane.

Zápas sa hral ako na hojdačke. Ako prvý sa presadil strelou spomedzi kruhov Vojtaššák. Spišiakom sa podarilo z následnej akcie vyrovnať, Brunnsteinera prestrelil Huňady. Už o dvadsaťpäť sekúnd popradského brankára prekonal z úniku Smolen, a do brány sa postavil Kmeť. Ten musel v 9. minúte čeliť úniku dvoch na jedného v oslabení hostí. Kamzíkom sa podarilo vyrovnať, Pospíšil šikovne našiel Takáča, ktorý z pravej strany strieľal do protipohybu brankára. Podobne ho prekonal aj v druhej tretine v presilovke o dvoch hráčov. Stav sa znova otočil, najprv ušiel obrane Belluš a neskôr rozvlnil sieť podruhýkrát Smolen, keď mu puk prenechal v kruhu Pisio. Krátko po vhadzovaní po jeho góle ale vyrovnať dokázal z dorážky Wesselényi. Piatykrát musel spoza svojho chrbta puk vyťahovať Orčík znova v presilovke, tentokrát po Marušiakovej strele z ľavého kruhu. V závere druhej tretiny vyrovnal v presilovke Belluš. Ten mohol streliť aj tretí gól, keď ušiel v oslabení, Kmeť však jeho samostatný nájazd vychytal. Posledná tretina priniesla ďalšie tri góly, no len jeden z nich bol uznaný. Najprv hlavný rozhodca Kubuš rezolútnym rozpažením zamietol radosť Pisia, ktorý bol so spoluhráčmi presvedčený o tom, že puk prešiel celým objemom za čiaru. Neskôr sa s pukom pohral Takáč, strela švihom sa odrazila z bielej pásky vovnútri brány, no túto situáciu si málokto na ľade všimol. V 54. minúte Takáč spoza brány vrátil puk na Molotu, a ten stretnutie rozhodol. Hosťom už nepomohla ani hra bez brankára počas presilovky, v enormnom tlaku na popradskú bránu sa vyrovnať nepodarilo.