Martin Sýkora Hokej

Podtatranskí hokejisti po domácej prehre so Zvolenom si napravili chuť u nováčika z Detvy. Domácim strelili tri góly a domov si vezú plný počet bodov.

Ilustračný obrázok k článku Popradskí kamzíci si napravili chuť v Detve: Strelili tri góly, získali tri body

Aj napriek vysokej prehre v minulom zápase proti Zvolenu v stredu v Detve panovala fantastická atmosféra. Prvú šancu stretnutia mali hostia, ktorí nastrelili žrď Viarbického brány. O pár minút neskôr sa však po využitej presilovej hre z gólu radovali domáci. Macejko získal puk a vystrelil od modrej čiary, jeho strelu ešte tečoval Videlka a bolo 1:0. Hostia sa po inkasovaní snažili vyrovnať. V 12. minúte sa po vyhranom vhadzovaní k strele dostal König a hostia sa radovali z gólu, no ich radosť bola napokon predčasná, pretože puk do brány prešiel cez dieru v bočnej sieti. O 3 minúty neskôr sa do šance dostal opäť König, keď vystrelil spomedzi kruhov, Viarbickij sa však prezentoval pohotovým zákrokom. Tesne pred koncom prvej tretiny sa hosťom podarilo vyrovnať do dobrej pozície sa dostal Štrauch a jeho strela švihom zapadla za chrbát brankára domácich.

Do druhej tretiny nastúpil lepšie Poprad, ktorý sa tri minúty po jej začiatku radoval z presného zásahu. McDowell si vylepšil streleckú pozíciu a jeho tvrdá strela skončila na betóne Viarbického, ktorý však puk vyrazil len presne na hokejku Paľočka a ten už nemal problém puk zasunúť za bezmocného brankára hostí. Domáci sa snažili odpovedať. Videlka sa po výbornej prihrávke ocitol pred prázdnou bránou, no jeho strelu dokázal Corbeil fantasticky svojou vyrážačkou vyraziť. Detva tlačila, no gólovo sa presadil opäť Poprad. V 35. minúte sa k strele dostal aktívny König, jeho pokus ešte tečoval Heizer a puk skončil za chrbtom domáceho bránkara. Detva ešte reklamovala vysokú hokejku, no hlavný rozhodca po konzultácii s videom gól uznal.

V tretej tretine sa Poprad zatiahol do defenzívy a na ľade veľa zaujímavých situácií nebolo. Do prvej šance v tejto časti hry sa dostal Sčurko, ktorý bol po prihrávke Surovku vo výbornej pozícii, ale obrana hostí mu puk v poslednej chvíli vypichla z čepele. Detva to v závere ešte skúšala so šiestimi hráčmi, no gól v stretnutí už nepadol.

HC 07 Detva – HK Poprad 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Góly: 9. Videlka (Macejko, Piačka) – 20. Štrauch (D. Brejčák), 24. Paločko (McDowell, Štrauch), 35. Heizer (König). Rozhodovali: Jonák, Kubuš – Rojík, Výleta, vylúčení: 4:3, presilovky: 0:0, oslabenia 0:0, 440 divákov.
Detva: Viarbitski – Kuklev, Chovan, Sládok, F. Fekiač, Macejko, Šimon, Gachulinec, Jendroľ – Sitnikov, Surovka, Ščurko – Žilka, Chovan, Milý – Piačka, Murček, Videlka – Utkin, M. Surový, Abramov
Poprad: Corbeil – D. Brejčák, McDowell, König, Petran, Fabian, Dinda, Davydov, Jáchym – Štrauch, Mlynarovič, Paločko – Abdul, Heizer, Buc – Vašaš, Vartovník, Bondra – Hvila, Ježek, Nespala

Ivan Dornič, tréner Detvy: „Myslím si, že to bol vyrovnaný zápas z obidvoch strán. Ako aj v iných zápasoch, tak aj v tomto sme nedokázali premeniť vyložené šance. Poprad ich premenil a dostal sa do vedenia. My sme museli doťahovať, no nepodarilo sa nám streliť kontaktný gól na 2:3. Päť minút pred koncom sme ich zavreli v obrannom pásme a hrali sme bez brankára, no ani pri tejto početnej výhode sme nedokázali streliť vytúžený gól.“

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Musím povedať, že v Detve sa hrá veľmi ťažko. Musím pochváliť Ivana Dorniča, ktorý tu od svojho príchodu spravil veľa roboty, jeho tím má oveľa lepší herný prejav. My sme však do dnešného zápasu išli s jednoznačným cieľom vyhrať, čo sa nám aj podarilo, keď sme takou nátlakovou hrou získali vedenie. Záverečný tlak Detvy sme ustáli a z tohto stretnutia si zaslúžene berieme tri body.“