Martin Sýkora Iné športy

Karatisti bojovali v Dolnom Kubíne: Na Orave sa Podtatrancom darilo

Popradské karate robí dlhodobo dobrú reklamu svojmu mestu. Prvý februárový víkend patril karatistom v Dolnom Kubíne na súťaži s názvom Orava cup 2017.

Ilustračný obrázok k článku Karatisti bojovali v Dolnom Kubíne: Na Orave sa Podtatrancom darilo
Zdroj: Central karate klub Poprad

Mladší zbierali bronzové kovy

V konkurencii vyše 320 pretekárov zo 40 klubov z celého Slovenska si karatisti z Central karate klubu vybojovali spolu 16 medailí (3–4–9). Súťaž bola otvorená disciplínou kata, kde v najmladšej kategórii kata dievčatá, kde bez problémov zdolala svoje súperky Laura Klempová.

V kategórii kata mladšie žiačky sa na 3. mieste umiestnila Lea Kucová a v poslednej ženskej kategórií kata kadetky si bronzovú medailu vybojovala Zuzana Nedoroščíková a celú kategóriu vyhrala Nikola Bušovská. V kategórií kata mladší žiaci si 3. miesto vybojoval Daniel Nedoroščík. Ďalšie 3. miesto v kategórií kata starší žiaci získal Matej Šuna a v najstaršej kategórií kata seniori, si striebro do zbierky vybojoval Peter Lacko.

Central karate klub Poprad 02/2017
16

Centralisti aj so zlatom

Popoludnie patrilo súťažnej disciplíne kumite. V najmladšej kategórií kumite dievčatá – 24kg sa na 3. mieste umiestnila Laura Klempová a v tej istej kategórií ale + 24kg si striebro vybojovala Linda Klempová. „V kategórií kumite mladšie žiačky – 28kg si ďalšiu bronzovú medailu domov priniesla Lea Kucová. V kategórií kumite kadetky – 54kg súperkám nedala šancu Zoja Paľová a do Popradu vďaka nej putovalo zlato,“ informovala Ivana Kucová z Central karate klubu Poprad (CKK).

V tej istej kategórií, ale + 54kg sa na 3. mieste umiestnila Nikola Bušovská. V kategórií kumite ženy + 61kg si 2. miesto vybojovala Ivana Kucová. V kategórií mladší dorastenci si bronzovú medailu domov priniesol Branislav Dudek. Kategória kumite juniori + 76kg patrila Centralistom. Na 3. mieste sa umiestnil Peter Lacko a poslednú striebornú medailu vybojoval Ferdinand Hudaček.